Konya Ovası projesi

Konya Hadim’e 300 kişilik öğrenci yurdu!

Genel Emine Pile 08.04.2015
Konya Hadim'e yapılacak olan 300 kişilik öğrenci yurdunun inşaatı tamamlandı.
Konya'nın Hadim ilçesinde inşa edilen 300 kişilik öğrenci yurdu, Konya Selçuk Üniversitesi öğrencilerine üst seviyede konforlu bir barınma imkânı sağlıyor.

Toplam 11 bin 665 metrekare kapalı alana sahip olan yurt inşaatı 12 milyon 388 bin liraya mal oldu. 300 öğrenciye hizmet veren yurt kampüsünde 5 katlı 2 adet yurt bloğu, 1 adet sosyal tesis, 1 adet trafo ve 1 adet danışma binası bulunuyor.

Yurt blokları; Selçuk Üniversitesi Hadim Meslek Yüksekokuluna A Bloğu erkek, B Bloğu kız öğrencilere olmak üzere hizmet verecektir. Zemin + 4 kattan oluşan 2 adet yurt bloğunda toplam 298 (106 oda) öğrenci kapasitesi sağlanmıştır. Yurt bloklarında; 2 adet iki kişilik engelli öğrenci odası, 8 adet tek kişilik ve 96 adet üç kişilik öğrenci odası bulunmakta.

Konya'da ev konforunda öğrenci yurdu!

Her öğrenci odasında banyo,çalışma masası ve dolapları, giysi dolapları ve buzdolabı yerleri bulunan her yurt bloğunda okuma ve etüt odaları, çamaşır yıkama-kurutma odaları, tv odaları ve mescit, ayrıca ortak kullanıma açık yemekhane, kafeterya, çok amaçlı salon yer alıyor.

İdari Bina, değişken debili soğutucu akışkan klima sistemi (VRV-VRF) tarafından soğutulup ısıtılıyor. Yurt Blokları içerisindeki banyo, duş ve lavabolardan gelen atık sular (gri su), çeşitli arıtma sistemlerinden geçirilerek tuvalet rezervuarlarında kullanılırken güneş panelleri ile de yenilenebilir enerji sistemlerinden, güneş enerjisi kullanılarak yurt bloklarının sıcak su ihtiyacı karşılanıyor.

Mevcut bloklarda yangın söndürme sistemi olarak sprinkler sistemi ve yangın dolabı kullanılan yurtta kampüs alanında ise hidrant sistemi bulunuyor.

Tüm tesiste ısı yalıtımı yapılarak, mekanik tesisat sistemlerinde kullanılan cihazlar (dolaşım pompaları, brülörler vb.) enerji verimliliğini sağlayacak ve otomatik kontrol sistemine bağlı olarak çalışacak şekilde tasarlandı.

TOKİ Haber 

Konya Hadim Öğrenci Yurdu Konya Hadim 300 kişilik yurt Konya Ovası projesi