Kavakköy

Kavakköy’ün içme suyu sorunu çözülüyor

Genel Zeynep Karabağ 01.11.2016
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kavakköy’ün içme suyu sorununu çözmek için harekete geçti.
Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kumluca'da su sıkıntısı yaşayan Kavakköy Mahallesi'nin yetersiz kalan şebekelerini yeniliyor.

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin kangren haline gelen su sorunlarını bir bir tarihe gömüyor. Eskiyen yetersiz su şebekeleri sağlıklı modern hatlarla değiştiriliyor. ASAT Kumluca Şube Müdürlüğü, bu kapsamda Kavakköy Mahallesi Değirmenciler mevkiindeki vatandaşların yıllardır süregelen su sorununa neşter vurdu. Eski ve yetersiz olması nedeniyle sürekli arıza veren içme suyu hattı yenilendi. ASAT ekipleri, çalışma kapsamında 1400 metrelik içme suyu ana şebeke hattı ve 800 metre yeni içme suyu evsel bağlantı hatlarını döşedi.

Erentepe de çözülecek

Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran, içme suyu ve kanalizasyonla ilgili yatırımların belirlenen program dâhilinde devam ettiğini söyledi. Evran, “İçme suyu yetersiz olan yerlere yeni hatlar döşeyerek daha sağlıklı hale getiriyoruz. Erentepe Mahallesi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Buradaki hatların eski ve yetersiz olması nedeniyle sık sık sorun yaşanıyor. Bu bölgelerdeki sorunları da çözeceğiz” dedi.

Kavakköy antalya