karmod

Karmod, Katar'ın ilk prefabrik yapı showromunu açtı!

Genel 14.07.2017 09:31

Karmod, Katar'ın Al Daayen şehrinde açtığı üç bin metrekare büyüklüğündeki showroomda ev ve ofis ile güvenlik ve büfe kabinleri sergiliyor.

Şirketin açıklamasına göre, ev ve ofis ile güvenlik ve büfe kabinlerinin bulunduğu showroomun açılışına Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer, Katar Olimpiyat ve 2022 Organizasyonu Komitesi Başkanı Ghanim Al-Kuwari, Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz, Karmod Yurt Dışı Şubeler Koordinatörü Vusal Necmettin ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Büyükelçi Özer, Katar ile geçen yılki ticaret hacminin 750 milyon dolar olduğunu hatırlatarak iki ülke arasında son günlerde yaşanan olumlu ilişkilerin ticari ilişkilere de beklentilerin üzerinde yansıyacağını bildirdi.

Hakan Durmaz ise Suudi Arabistan'ın ardından bölgedeki ikinci showromlarını komşularıyla sıkıntılı bir süreç yaşadığı dönemde Katar'da açtıklarını belirterek, showromun iki ülke arasındaki ticari ilişkilere önemli katkı sağlayacağına inandıklarını aktardı.

Katar'ın ilk prefabrik yapı showromunu açtıklarını kaydeden Durmaz, tamamen demonte sistemle üretimini gerçekleştirdikleri yapıların montajını, oluşturdukları yerel ekiple ülke genelinde kısa sürede yapacaklarını anlattı.

Durmaz, "Katar, inşaat alanında önemli projelere sahip. 2022 yılında futbolda önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Konutla beraber ofis, sosyal tesis ve şantiye yapılarımızla organizasyona destek sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Katar Olimpiyat Komitesi Başkanı Ghanim Al-Kuwari de Karmod'un 2022 organizasyonlarına yapılarıyla önemli katkılar sağlayacağını bildirdi.