Got to Give it Up

İşte 7.5 milyon dolarlık şarkı!

Genel Emine Pile 11.03.2015
ABD'deki davada jüri, Robin Thicke ve Pharrell Williams'ın, R&B efsanesi Marvin Gaye'in "Got to Give it Up" parçasından çalıntı yaptıklarına hükmetti.
Amerikalı şarkıcılar Robin Thicke ve Pharrell Williams, 2013 yılında hit olan şarkıları "Blurred aLines" için R&B efsanesi Marvin Gaye'in çocuklarına 7,4 milyon dolar tazminat ödeyecek. 

ABD'de görülen davada jüri, "Blurred Lines" şarkısının yapımcıları Thicke ve Williams'ın, Marvin Gaye'in 1977'de piyasaya çıkan "Got to Give it Up" adlı parçasından çalıntı yaptıklarına ve bu şarkının telif hakkını ihlal ettiklerine hükmetti. 

Jüri, şarkılarının çalıntı olduğunu reddeden Thicke ve Williams'ın, Gaye'in çocuklarına 7,4 milyon dolar tazminat ödemesini kararlaştırdı. 

Robin Thicke ve Pharrell Williams'ın avukatı, jürinin kararının, "korkunç bir örnek" oluşturduğunu belirtirken, ünlü şarkıcılara dava açan Gaye'in çocuklarından Nona, kararın açıklanmasıyla gözyaşlarına boğuldu. 

Pharrell Williams, mahkemede verdiği ifadede, Gaye'in müziğinin gençken kendisine ilham verdiğini, öte yandan "Blurred Lines" şarkısını yazarken aklında Gaye'in parçasının olmadığını savunurken, iki şarkı arasındaki benzerliği kabul etti. 

Robin Thicke de "Blurred Lines"ın yapımında çok az emeğinin bulunduğu yönünde ifade verdi. 
Grammy ödülüne aday gösterilen "Blurred Lines" şarkısı, Thicke ve Williams'a 5 milyon dolardan fazla kazandırmıştı.

İŞTE ÇALINTI ŞARKI!

AA

Blurred aLines Got to Give it Up Marvin Gaye