Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu

Esenyurt’ta eğitim için harç döküldü!

Genel Emine Pile 27.12.2014
Esenyurt Belediyesi, ilçedeki eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla Derviş Solak İmam Hatip Ortaokulu’nun temelini attı.
Esenyurt Belediyesi, hayırsever Derviş Solak'ın da desteğiyle Esenyurt İstiklal Mahallesi'ndeki Derviş Solak İmam Hatip Orta Okulu'nun temel atma törenini gerçekleştirdi. 

Törene, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal, Okul müdürleri ve imam hatip ortaokulunun yapımında destekçi olan hayırsever Derviş Solak katıldı.

Programda açılış konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun eğitimin her kademesine önem verdiğini dile getirdi. Temeli atılan yeni okulda yetişecek gençlerin ülkesine faydalı ilim ve irfan sahibi bireyler olacağını söyledi.

“Ülkeyi seven insanlar yetiştirmeye ihtiyacımız var”

Temel atma töreninde konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, gelecek nesiller için yapılacak olan yeni eğitim yuvasında eğitim alacaklarını belirterek, “Biz gideceğiz, onlar kalacak. Çocuklarımız, yavrularımız istifade edecekler. Dinini, diyaneti öğrenecekler. En önemlisi milli olacaklar. Şu anda bizim milli olmaya ihtiyacımız var. Bu ülkeyi seven insanlar yetiştirmeye ihtiyacımız var. Herkes bu ülke üzerinde oyun kurmaya çalışıyor. Bu oyunları bozacak insanları bu müessese de yetiştireceğiz. Esenyurt 'ta eğitimi yükseltmeye ve okul yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Esenyurt 'ta bundan sonra 26 tane okulu planladıklarını belirten Necmi Kadıoğlu, ilçenin modern bir kent olma yolunda hızla geliştiğini söyleyerek, “İstanbul'un en modern şehirleri olma yolundayız. Türkiye'nin 10'uncu, İstanbul'un 4'üncü büyük ilçesiyiz. Gelişmede 1 numaraya oturmuş durumdayız” dedi.

Okulun yapımına destek veren hayırsever Derviş Solak ise, okulun ilçeye hayırlı olmasını diledi. Solak, “Ülkemize, milletimize ve çocuklarımıza hayırlı bir gelecek getirmesi için bugün bu okulumuzun temelini atmak üzere bir araya geldik. Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu'na vermiş olduğu girişimci cesareti ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.    

Konuşmaların ardından okulun temel atma töreni gerçekleştirildi. Toplam 32 derslikten oluşacak Derviş Solak İmam Hatip Ortaokulu 5 dönüm üzerinde kurulacak. Ayrıca okulda kütüphane, laboratuvar, çok amaçlı salon ve sanat atölyeleri de olacak.

Esenyurt Belediyesi Derviş Solak İmam Hatip Orta Okulu okul temel atma töreni Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu