karanlığa bürünen empire state

Empire State, İstanbul'daki saldırı için karartıldı

Genel Emine Pile 30.06.2016
ABD'nin New York kentinde yaşayan Türkler ve Amerikalılar, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için törenle andı
Manhattan'daki Union Square'de toplanan Türkler ve Amerikalılar, saldırıda ölenler için mumlar yaktı ve kağıtlara mesajlar yazdı.

İngilizce ve Türkçe yapılan basın açıklamasında, "Son birkaç yılda dünyayı kana bulayan terör örgütlerinin hedefi haline gelen metropollerden biri olan ve birçok kez saldırıya maruz kalan İstanbul için ses verelim. Terörün karanlığına mum yakalım, dünyamızı, birlikteliğimiz ve sevgimizle aydınlatalım" ifadeleri kullanıldı.

Göstericiler, teröre karşı birlik çağrısında bulundu. ABD medyasının büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, Türkiye ve dünyanın diğer bölgelerinde gerçekleştirilen terör saldırılarında yaşamını yitirenler de anıldı.

Empire State, İstanbul için karanlığa büründü

New York'un simgelerinden biri kabul edilen ve önemli günlerde özel ışıklandırmalara sahne olan Empire State binası, İstanbul'daki saldırıyı kınamak için karartıldı.

Empire State'in Twitter'daki resmi hesabından paylaşılan mesajda, "Bu gece binamız, İstanbul Atatürk Havalimanı kurbanlarının anısına karanlıkta kalacak" ifadesine yer verildi.

Empire State Atatürk Havalimanı saldırı terör