sürücü sertifikaları

Ehliyete gelen ek süre yoğunluğu azalttı

Genel Emine Pile 30.05.2015
Sürücü sertifikalarının belgeye dönüştürülmesi için tanınan sürenin uzatılması trafik şubelerinde oluşacak uzun kuyrukları önledi.
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in yürürlüğe girmesi ile sürücü sertifikalarının belgeye dönüştürülmesi için 29 Mayıs'a kadar tanınan süre uzatıldı. Son tarihin 3 Temmuz olarak belirlnmesinin ardından trafik tescil şubelerindeki yoğunluk sona erdi.

Daha önce sürücü sertifikalarının belgeye dönüştürülmesi için tanınan 2 yıllık sürenin, 29 Mayıs'ta sona erecek olması nedeniyle trafik tescil şubelerinde uzun kuyruklar oluşmuştu. Sertifikaların geçerlilik süresinin, 3 Temmuz mesai bitimine kadar uzatılmasının ardından yoğunluk kısmen de olsa azaldı.

ADAYLAR BELGELERİNİ ALMAZSA SERTİFİKALARI İPTAL OLACAK!

Sürücü adayları, bu tarihe kadar belgelerini almazlarsa sürücü sertifikaları iptal olacak ve tekrar sınava girmeleri gerekecek.

Öte yandan, Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü yoğunluğun önüne geçebilmek için 3 Temmuz'a kadar 19 ve 20 numaralı bankolarda sıra almadan işlem yapacak.

sürücü sertifikalarını ehliyete dönüştürme