edirneye havaalanı geliyor

Edirne'ye havaalanı yapılacak mı?

Genel Zeynep Karabağ 17.12.2014
Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan, Edirne'ye yapılması planlanan havaalanı ile ilgili müjde verdi.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i makamında ziyaret eden Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan, Edirne Havaalanı hakkında bilgi verdi.

Edirne, Kırklareli ve Lüleburgaz'a hizmet verecek bir havalimanı olacağını belirten Turan, proje ile ilgili çalışmaların başlatıldığını söyledi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de konu ile ilgili olarak, “Edirne, Kırklareli ve Lüleburgaz'a hitap edecek olan havaalanı kurulması konusunda durumu değerlendirmek üzere gelen genel müdürümüz bizi ziyaret etmiştir. Akabinde teknik elemanlar gelip yer tespitinde bulunacaklar, sonra da bu konuyu Bakanlığa ibraz edeceklerdir. Bu konunun çözümlenecek olmasından son derece mutluyum. Turizm yönünden Edirne'ye büyük ivme kazandıracak bu proje, hızlı tren ile birlikte perçinlenerek, ilimizi daha iyi ve yaşanabilir koşullara ulaştıracaktır. Buradan konu ile ilgili olarak Sayın Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve Sayın Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'na çaba ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Skyaktuel.com

Edirne havaalanı Fatih Turan edirneye havaalanı yapılacak mı