şehit ailesine ev

Diyarbakır'da şehit olan Astsubay Meriç'in ailesine ev

Genel Emine Pile 09.03.2016
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Meriç’in ailesine, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı tarafından ev hediye edildi.
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Tamer Meriç'in ailesi için AK Parti Erzincan milletvekilleri Sebahattin Karakelle, Serkan Bayram'ın da katkılarıyla Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) tarafından satın alınan evin tapusu aileye teslim edildi. 

Terörle mücadelede şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Meriç'in eşi ve çocuklarına Erzincanlı hemşehrileri sahip çıktı. Şehit ailesinin ihtiyacı olan ev, AK Parti Erzincan milletvekilleri Karakelle ve Bayram'ın da katkılarıyla EKEV tarafından satın alındı. 

Binanın tapusu, şehidin kayınpederi İbrahim Akarca'nın evine ziyarette bulunan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, milletvekilleri Karakelle ve Bayram ile EKEV Başkanı Sadık Ağca tarafından teslim edildi. 

Ziyarette konuşan Vali Kahraman, vakıf üyesi Erzincanlı işadamları ve milletvekillerinin, şehidin ailesini bir emanet gibi görmelerinin takdire şayan olduğunu dile getirerek teşekkür etti. Kahraman, "Bizler bugün rahat bir ortamda işlerimizi yürütebiliyorsak kahraman polis ve askerimiz sayesinde. Vatan uğurunda canını feda eden şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur" dedi. 

Şehit Tamer Meriç'in kayınpederi Akarca ise ziyaretten ve şehitlerinin evlatları için alınan evden dolayı teşekkür ederek, “Acılarımızı paylaştınız, Allah razı olsun. Damadımın emanetlerine sahip çıkarak onlara ev alan ve desteklerini esirgemeyen EKEV Başkanı Sadık Ağca ve yönetimi başta olmak üzere milletvekilleri Serkan Bayram ve Sebahattin Karakelle'ye teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.   

Vali Kahraman, ziyarette şehit Meriç'in kızı Miray ve oğlu Mert ile yakından ilgilendi, kapısının kendilerine her zaman açık olduğunu söyledi. 

şehit ailesine ev Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Sebahattin Karakelle Serkan Bayram EKEV Başkanı Sadık Ağca Erzincan Valisi Süleyman Kahraman