faizsiz arsa

Devletten yeni bir teşvik paketi daha!

Genel Emine Pile 27.10.2015
Hükümet 1 Kasım seçimlerinin ardından yeni bir teşvik paketini daha uygulamaya koyuyor. Buna göre faiz ve bedelsiz arsa desteği sağlanacak.
Yatırım ve üretimi artırmaya yönelik teşviklere bir yenisi eklendi. Hükümet 1 Kasım seçimlerinin ardından büyümeye ivme katması planlanan yeni bir teşvik paketini daha uygulamaya koyuyor. Teşvik paketi ile ilçe bazlı destek sistemine geçiliyor. İlçelerin gelişmişlikleri ve potansiyelleri göz önünde bulundurularak yeni bir paket hayata geçirilecek. Örneğin mevcut teşvik paketi kapsamında 2. bölgede yer alan bir ilin daha az gelişmiş bir başka ilçesi 6. bölgede olduğu gibi daha fazla destekten faydalanabilecek.

Faiz ve bedelsiz arsa desteği 

Teşviklerde yatırımcılara vergi ve sigorta prim indiriminin yanı sıra faiz ve bedelsiz arsa desteği sağlanıyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kısa sürede neticeleneceğini açıkladı. Zeybekci “Yoğun bir şekilde ilçeler bazında teşvik çalışıyoruz. İlk çeyrekte bitiririz. Örneğin Denizli, Aydın, Burdur ve İzmir gibi şehirlerin daha az gelişmiş ilçeleri var” dedi.

Zeybekci, ileri teknoloji ve stratejik yatırımlarla ilgili özel çalışma yapıldığını ifade etti.

faizsiz arsa