Büyükbalıklı-Konaklı Köprüsü

Büyükbalıklı-Konaklı Köprüsü trafiğe açıldı

Genel Emine Pile 03.03.2017
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükbalıklı ile Konaklı köylerini birbirine bağlayan köprünün açılışını yaptı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükbalıklı ile Konaklı köyleri arasındaki araç geçişini rahatlatan köprünün 600 bin TL'ye mal olduğunu söyledi. Bütünşehir uygulamasıyla birlikte Büyükşehir olarak Bursa'nın her bir bölgesinde nerede sıkıntı varsa el attıklarını ve çözüme kavuşturduklarını söyleyen Başkan Altepe, onlardan birinin de Büyükbalıklı-Konaklı Köprüsü olduğunu ifade etti. Bütünşehir olduktan sonra İl Özel İdaresi'nin görevlerini üstlendiklerini, eskiden 7 milyon TL harcanan ulaşıma sadece bu dönemde 177 milyon TL harcadıklarını ifade eden Başkan Altepe, yatırımlardaki en önemli kalemin ulaşım olduğunu kaydetti.

Bursa'nın yol yapım konusunda gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye'de öne çıktığını, uygulanan birçok projenin diğer şehirler tarafından örnek alındığını belirten Başkan Altepe, “Sadece son dönemde köprülü kavşak ve köprü olarak 70'e yakın projeyi hizmete aldık. Onlardan biri de Büyükbalıklı ile Konaklı arasındaki bu köprü. Yolun sağlıklı işlemesi için bu projenin uygulanması gerekiyordu. Hemen arkadaşlarımız harekete geçti ve işi projelendirdi. 12 metre genişliğinde güzel bir köprü oldu. Destek veren herkese teşfekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Törende söz alan Büyükbalıklı Muhtarı Akif Cebeci ise, yapılan yatırım nedeniyle Başkan Altepe'ye şükranlarını iletti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, köprünün açılışını gerçekleştirdi.

recep altepe Büyükbalıklı-Konaklı Köprüsü