Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın

Bu banka, kredi masraflarını geri veriyor

Genel Emine Pile 12.02.2015
Ziraat Bankası, dosya masraf ve komisyonları için mahkemeye giden vatandaşlara çağrıda bulundu ve paralarını geri vereceklerini söyledi.
Yargıtay 13. Dairesi'nin 10 yıl önceye kadar kullanılan kredilerin dosya masraflarını tüketicilere iade edeceğini açıklaması ile vatandaşlar zaman kaybetmeden mahkemelere koştu. Kredi aldıkları bankalara dava açan birçok tüketicinin kimisi uzun bir zaman alan bu süreç içerisinde masraflarını aldı kiminin ise eli boş kaldı. 

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, son zamanlarda kredi çeken vatandaşların dosya masraf ve komisyonlarını mahkemeye başvurmadan vereceklerini açıkladı. Bürokrasiyi azaltmak için mahkemede kaybedilen masrafların talepte bulunanlara doğrudan verileceğini aktaran Aydın, Meclis KİT Komisyonu'nda müşteri odaklı yeni bir bankacılık anlayışına geçtiklerini söyledi. 

Aydın, Tüketici Hakem Heyetleri ve mahkemeleri dolduran kredi masraf ve komisyonlarına ilişkin iade talepleri konusunda da bilgi verdi. Aydın, "Bürokrasiden alamadığımız parayı vatandaştan almayacağız. Yeni düzenlemeyi makineye yükleyeceğiz şube müdürlerimizin, müdürlerimizin, yöneticilerimizin, çalışanlarımızın komisyonu indirme yetkisi olacak" dedi.

Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben aynı zamanda Bankalar Birliği Başkanıyım. Aldığımız komisyonların tamamını geri veriyoruz. Hatta şöyle bir karar aldık, artık mahkemeye gitmeye gerek yok. Talep etsin. Zaten kaybediyoruz, ödeyeceğiz."

Sabah 

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın