bisikletle Türkiye turu

Bisikletle Türkiye turuna çıkacak, il il dolaşacak

Genel Emine Pile 20.05.2015
Bisikletçi Meriç Şehit, bisikletin bir ulaşım aracı olduğuna dikkat çekmek için 76 ili bisikletle dolaşacak.
“Barış İçin Pedalla” sloganıyla yola çıkan ve trafikte farkındalık sağlamak, bisikletin bir ulaşım aracı olduğuna dikkat çekmek amacıyla Türkiye turuna çıkan Meriç Şehit, 76 ili dolaşacak.  

Beylikdüzü'nden Foça'ya 20 günde vardı

Günde ortalama 130 km pedal basan bisikletçi Meriç Şehit, trafikte biz de varız diyerek bisikletin de yollarda kullanılan bir ulaşım aracı olduğunu ve motorlu araç kullanan sürücülerin daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Bisiklet turu boyunca 76 il, 489 ilçe dolaşacak olan Meriç Şehit bisikletle 7580 km yol gidecek.

Beylikdüzü'nden Foça'ya 20 günde varan Şehit, kendisine sponsor olanlar tarafından yardım ihtiyacı olan çocukların da okutulduğunu söyledi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Meriç Şehit'i Foça'da misafir etmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Meriç, bisiklet sürücüleri için çok önemli bir görev üstlenmiş. Bisikletin de ulaşım aracı olduğunu ve can taşıdığını vurgulamak için bu projeyle yola çıkmasından ötürü kendisini kutluyor ve turunda başarılar diliyorum” dedi ve Foçamız'da da bisiklet yolları konusunda çalışmalar olduğunu belirtti.

bisikletle Türkiye turu