katılımcılar masa başında oturuyor

Beyşehir’de inşaat sektörü sorunları masaya yatırıldı

Genel Rüya Tulumbacı 16.10.2015
Konya’nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen toplantıda, inşaat sektöründe yaşanan problemler gündeme getirildi.

İnşaat sektörü, İlçe ekonomisinin yüzde 50'sine tekabül ediyor'

Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, meslek komitesi olarak oda bünyesinde üyelerin sorunlarını dinlemek ve yukarılara taşımak için bu tür toplantılar yaptıklarının altını çizerek, “Bu da onlardan bir tanesi. Beyşehir inşaat sektöründe gerçekten çok büyük bir aşama kat etmiş bir ilçemiz ve ilçe ekonomisinin yüzde 50'sine tekabül eden bir potansiyeli olan bir Beyşehir var, tabi bu böyle olunca da inşaat sektöründe bazı ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Biz bu sorunları hem Beyşehir Belediyesi, hem de Konya Büyükşehir Belediyesi nezdinde sizleri de dinleyerek, burada çözüm üretmeye çalışacağız” dedi.

'Toplantılar, geleneksel hale geliyor'

Toplantıda söz alan AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da, Beyşehir'de bu tür toplantı ve buluşmaları geleneksel hale getirmeye başladıklarını vurgulayarak, “Masa etrafında tüm tarafları buluşturan, meselelerimizi karşılıklı olarak istişare eden, tartışan, ona göre yön veren bir Beyşehir, tüm isteğimiz budur”  şeklinde konuştu.

Bir süre önce sanayi esnafı ile bir araya geldiğini anlatan Babaoğlu, söylentiden öteye geçmeyen bazı iddiaların gerçeği yansıtmadığını bu tür toplantılarda görüp, istişare ettiklerini dile getirirken, farklı sektörlerde faaliyet gösterenlerle de bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinlemeye, yerinde çözüm bulmaya, bu olmuyorsa Konya ve Ankara'da çözümü için gayret göstereceklerini belirtti.

Toplantıda, bir araya geldikleri topluluğun Beyşehir'in yüzde 50'sine yön veren öncü bir grup olduğunu vurgulayan Milletvekili Babaoğlu, aktarılan sorunlara çözüm ve çare bulmaktan kaçınmayacaklarını, buna daima hazır olduklarını belirtti. 

AK Parti döneminde daha fazla yatırım yapıldı

Konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajları da veren Mehmet Babaoğlu, AK Parti iktidarının, Cumhuriyet döneminden AK Parti'nin kurulmasına kadar geçen süre içerisinde Türkiye'ye iki üç katı daha fazla yatırım yaptığını belirterek, Beyşehir'de de yeni kazanımlar için girişimcilik ruhunun ortaya konulması gerektiğini söyledi. 

Konya Beyşehir İnşaat sektörü