atila aydıner bayrampaşa

Bayrampaşa’daki meyve ve sebze hali taşınacak mı?

Genel Uğurcan Tokay 21.07.2015
Fuar ve kongre merkezinin yapılacağı halin alanı konumuyla dikkat çekiyor. Ayrıca dönüşüm için Esenler'den 1 milyon metrekare istenecek
İstanbul'da büyük merkezleri sınırları içerisinde barındıran Bayrampaşa, son dönemde hareketli günler geçiriyor. Özellikle Otogar'ın işletme süresinin bitmesine 6 yıl kalmasıyla birlikte bu dev alanın geleceği merak ediliyordu.

Emlaktasondakika.com olarak ziyaret ettiğimiz Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Otogar'ın 6 yıl sonra Milli Park olarak düzenleneceğini açıkladı. Ancak son dönemde Bayrampaşa'da konuşulan başka bir konu ise meyve ve sebze hali. Halin, son yıllarda taşınacağı iddia ediliyordu.

Biz de konuyu Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'e sorduk. Aydıner, halin bulunduğu bölgeden taşınacağını, yerine fuar ve kongre merkezlerinin geleceğini açıkladı.

İşte Başkan Aydıner'in o açıklaması

‘Kongre ve fuar merkezi projesini hazırlıyoruz. Bayrampaşa'da inşa edilen otellerin yaşaması lazım. Fuar ve kongre merkezi, mevcut halin olduğu alana inşa edilecek. Meyve ve sebze hali önümüzdeki 2 yıl içerisinde kalkacak. Bu projenin üzerinde de farklı bir yapı olacak'

Esenler'den 1 milyon metrekare istiyor

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, geçtiğimiz aylarda Esenler Belediyesi'ne devredilen 8.7 milyon metrekarelik askeri araziden 1 milyon metrekare istediğini açıkladı. Başkan Aydıner ‘Bayrampaşa çok sıkışık bir yapıya sahip. Esenler Belediyesi'ne devredilen arazinin bir bölümü Bayrampaşa sınırına yakın. Kentsel dönüşümü daha rahat yapabilmek için sınırımıza yakın olan taraftan 1 milyon metrekare istiyorum. Bunun için Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla da görüşeceğim' diye konuştu.

esenler belediyesi askeri arsa

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

bayrampaşa kentsel dönüşüm bayrampaşa hal kalkıyor