baymak magnus

Baymak Magnus'tan yüzde 100'ü aşan enerji verimliliği!

Genel Uğurcan Tokay 07.03.2016
Yüksek binalar için tasarlanan Magnus yer tipi premix yoğuşmalı kazan sayesinde enerji verimliliği artıyor.
Baymak Magnus yer tipi premix yoğuşmalı kazan, ileri teknolojisi sayesinde %109,6'ya ulaşan enerji verimliliği, montaj ve yönetim kolaylığı ile yüksek binalar için ideal ısınma sağlıyor.

Tek cihazla 285 kw'dan 1300 kw'a kadar 12 değişik modelde, binanın ısı ihtiyacına cevap verebilen Magnus, kapasite ihtiyacına bağlı olarak; tek kazan kontrol paneli ile beraber 15 adet kazanı kaskad olarak çalıştırabilir.
Magnus, 7 bar kazan su çalışma basıncı sayesinde 20 ve daha yüksek katlı binaların ısıtması için kullanılabilmektedir. Mekanik tesisatın yapısına bağlı olarak, tek kazanla 15 adede kadar kazan kaskad bağlanarak her katı 1000 m2 olan 70 katlı bir binanın ısıtması karşılanabilir.

Magnus, kontrol panosu üzerindeki dijital ekranı sayesinde çalışma/arıza ve kazan set değerleri kolayca görülebilir. Magnus'un kazan kontrol paneli kolayca bilgisayar sistemine bağlanarak; uzaktan erişim ile kazan değerleri ve ayarları kolayca değiştirilebilir. Dış hava ve oda sıcaklığı referans alınarak, kaskad veya tek kazan olarak kullanım imkanı sağlar. Modülasyonlu olarak kontrol edilebilir. Gidiş-dönüş sıcaklığına bağlı olarak analog sinyaller yardımıyla kontrol edilebilir.

Magnus, kazan eşanjörü maksimum 7 bar çalışma basıncıyla yüksek katlı binalarda kullanım kolaylığı sağlar. Silindirik paslanmaz brülörü ve modülasyonlu fan kontrol sistemi ile beraber enerji tasarruflu sağlayarak,  sessiz çalışır.  Kazanlar ısı gücü kapasitesine bağlı olarak %13-100 oranlarına varan değerlerde modülasyon yaparak; yakıt tasarrufu sağlar.   

Yüksek kapasitesine rağmen kompakt boyutlara sahip Magnus, nakliye esnasında tekerlekleri sayesinde kolay taşımaya imkân verir. Zemine sabitleme ayakları mevcuttur.
Magnus kazanlar, düşük emisyon değerleri ile de çevre dostu bir üründür. NOx ve CO2 salınımları son derece düşüktür. Enerji tasarrufu ve yüksek verimliliği ile yenilenebilir enerjili binalarda ve LEED sertifikalı projelerde kullanılabilme özelliğine sahiptir. Hastaneler, okullar, konut projeleri, apartmanlar ve endüstriyel tesislerde yüksek verimiyle enerji tasarrufuna önemli katkı sağlar.

Baymak magnus premix yoğuşmalı kazan LEED sertifikalı NOx CO2