İdris Güllüce ve Barış Aydın

Barış Aydın Şehircilik Bakanlığı kurulmasını istiyor!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 26.12.2014
ASİAD Başkanı Barış Aydın ve yönetim kurulu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce’yi ziyaret ederek yeni bir bakanlık kurulmasını istedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın modern şehirler hayata geçirmek için imza attığı çalışmaları takip ettiklerini ifade eden Barış Aydın, daha doğru kentler oluşturmak için şehircilik çalışmalarına özen gösterilmesi gerektiğini açıkladı.

“Şehircilik” başlığında bir bakanlık kurulmasının Türkiye için dev bir adım olduğunu vurgulayan Aydın, “Hayat kalitesini yükseltmek, doğal afetlere karşı sağlam ve doğru yapılaşmayı sağlamak ve geleceğimizi güzel şekillendirmek için şehirciliğin önemi büyük. ‘Şehircilik' Bakanlığı'nın kurulması ülkemiz için adeta bir devrim niteliğinde." dedi.

Aydın, ASİAD Başkanı ve İMKON Başkan Yardımcısı olarak modern şehirleşme için tüm katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Ülkeler şehirlerle büyür, şehirlerin kalkınması da ülkelerin kalkınmasını sağlar. Şehirciliğe katkı sağlayan herkesin dikkatli davranması gerekiyor. Bizim sektörümüzde de ne yazık ki ‘çürük elmalar' bulunuyor. O çürük elmaların da iyi denetlenmesi ve araştırılması gerekiyor. Müteahhitlik sektörünün içerisinde olmaması gerekenlerle ilgili çalıştayımız da hazır.”

Bakan Güllüce'ye ASİAD olarak hayata geçirdikleri projeleri de anlatan Barış Aydın, risk grubu çocukların topluma kazandırılması için başlatılan projeyi paylaştı. Çocuklarla ilgili projeye her türlü desteği vereceğini kaydeden Bakan Güllüce, Tuzla Belediye Başkanı olduğu dönemde kendisinin başlattığı ‘Yetimler Haftası' projesini anımsatarak “ASİAD'ı bu projesinden dolayı tebrik ediyorum. Sivil Toplum Kuruluşu gibi çalıştığımız o dönem bize çok şey kattı. Bakanlık da dahil pek çok makamda bulunmama karşın, ilerleyen dönemde yetimlerle ilgili yaptığımız çalışmayı referans vermek benim için çok daha önemli” dedi.

Barış Aydın İdris Güllüce Şehircilik Bakanlığı ASİAD