antalya kruvaziyer

Antalya'da kruvaziyer turizm sezonu açıldı!

Genel Uğurcan Tokay 02.04.2016
Turizm cenneti Antalya'da kruvaziyer turizmin kapıları açıldı.
Antalya'da 2016 kruvaziyer turizm sezonunun açıldığı bildirildi. Global Liman İşletmelerinden yapılan açıklamaya göre, kruvaziyer turizmde dünya markası haline gelen Türkiye'nin önemli destinasyonlarından Antalya, 2016 kruvaziyer sezonunu açtı.

İsrail'in Hayfa kentinden hareket eden Aida Auda adlı kruvaziyer gemi, Limasol, Pire, Heraklon ve son olarak Rodos'a uğradıktan sonra, bin 300 yolcusuyla Antalya Limanı'na yanaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Port Akdeniz Genel Müdürü Özgür Sert, sezonun ilk kruvaziyer yolcularını ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, "Türkiye kruvaziyer turizmde önemli bir markadır. Ülkemizde ve bölgedeki tüm sıcak gelişmelere rağmen geleceğe umutla bakıyoruz." ifadelerini kullandı.
2016 sezonunun geçen seneye göre biraz daha sakin geçeceğini düşündüklerini kaydeden Sert, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Antalya kruvaziyer turizmde çok daha iyi yerleri hak ediyor. Kruvaziyer turistlerin diğerlerine göre ortalama 5 kat daha çok harcama yapmaları, aslında şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasında kruvaziyer turizminin ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesidir. Bu yıl bizim dışımızda gelişen olaylar nedeniyle bir takım iptaller yaşandı. Geçen yıl Antalya'ya gelen kruvaziyer yolcu sayısı 168 bin olarak gerçekleşmişti. Antalya'da 2016 yılında yaklaşık 50 bin kruvaziyer yolcu bekliyoruz. Ancak tüm bunların geçici olduğuna inanıyoruz. Bir an evvel sorunların çözülmesini, suların durulmasını diliyoruz."

antalya kruvaziyer turizm Global Liman İşletmeleri Özgür Sert