G-20 Liderler Zirvesi

Antalya otelleri G-20 Liderler Zirvesine hazır!

Genel Zeynep Karabağ 29.04.2015
Antalya’da, 15-16 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan G-20 Liderler Zirvesi için hazırlıklar yoğun bir şekilde devam ediyor.
G-20 Liderler Zirvesi için gelecek olan 20 devlet başkanının her birinin farklı otele yerleştirileceği öğrenildi.

Türkiye'nin dönem başkanlığında gerçekleşecek zirvede, ABD, İngiltere, Rusya, Japonya, Kanada, Almanya, Fransa, İtalya, Avustralya, Brezilya, Arjantin, Hindistan, Çin, Endonezya, Meksika, Suudi arabistan, Güney Afrika, Güney Kore ve Avrupa Birliği Komisyonu liderleri ağırlanacak.

Antalya Belek'teki Calista Luxury Resort Otel'in sahibi Özdoğan Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan, G-20 Zirvesi için bölgeye gelecek ABD Başkanı Barack Obama'ya golf oynama teklifinde bulunacaklarını söyledi.

Obama'yla golf

Özdoğan, zirvenin Türkiye ve Belek bölgesi için çok büyük nimet olduğunu da kaydederek, “G-20 için Antalya'ya ciddi bir fon ayrıldı. G-20, Belek bölgesinin güvenilir bir marka olmasına büyük katkı sağlayacak. Yaklaşık 15 bin kişi Belek bölgesinde konaklama yapacak” dedi.

20 devlet başkanı geleceğini ve her otele 1 devlet başkanı verileceğini aktaran Özdoğan, “Toplam 25 otel G-20 zirvesi için kapanacak. ABD Başkanı Barack Obama hangi otelde kalırsa kalsın, Belek bölgesinde kalacağı için bölgedeki otellerin de marka değeri artacak. Obama'ya, Belek'te golf oynama teklifinde bulunacağız” diye konuştu.

‘Rus turisti elimizden kaçırmayalım'

Rusya'daki ekonomik kriz nedeniyle Rus turist sayısındaki azalmaya da değinen Ali Özdoğan, bunun önüne geçmek için fiyatlardan taviz verilmesinin doğru olmadığını kaydetti.

‘Bu seneyi kurtaralım' derken fiyatların indirilmesinin sonraki yıllarda sıkıntıya neden olabileceğini aktaran Ali Özdoğan, “Bizim için olmazsa olmaz Rus turistlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmeliyiz. Bir tek turizm sektöründe değil, her sektörde sıkıntı yaşanıyor. Kaliteden ve fiyattan ödün vermememiz lazım” diye konuştu.

G-20 Liderler Zirvesi antalya oteller