ahmet-misbah-demircan

Ahmet Misbah Demircan, MIPIM 2018 beklentilerini anlattı!

Genel 30.03.2017 16:59

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, MIPIM 2018'den beklentilerini ve MIPIM'de yapılması gerekenleri anlattı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Ticaret Odası'nın düzenlediği MIPIM 2018 planlama toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul maketi ve İstanbul çadırının daha operasyonel hale gelmesi gerektiğini ifade eden Demircan, BIG olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti. İşte Ahmet Misbah Demircan'ın MIPIM toplantısındaki açıklamaları…

İnşaat sektörü bizim için olmazsa olmaz

“İnşaat sektörü bizim için olmazsa olmaz. İstanbul'un kıymeti güzelliğinde ama stratejisini de iyi belirlemek gerekiyor. Türkiye ve İstanbul çok iyi müşteri çekiyor. Zamanında buralara insanlar gelmesin diye her şeyi yaptılar”

Kiptaş Okmeydanı için MIPIM'de ikna oldu

“MIPIM 2017'de organizasyon mükemmeldi. Kiptaş'ı Beyoğlu'nda yatırım yapmaya MIPIM'de ikna ettim ben. Herkes birbirinin ne yaptığını bilmeli. Her mimar güzel, her proje çok güzel. Memleketimizin dinamizmi çok güzel. Kiptaş'ı da TOKİ'yi de yatırıma ikna etmem için MIPIM'e gitmem gerekiyormuş”

İTO'nun öncülüğü çok önemli

“MIPIM'e gelenler İstanbul markasına bakmak istiyor çünkü katılımcıların hepsi inşaatçı değil. Biz orada somut el sıkışmasak bile ülke değerine artı değer katıyoruz. Kamu kurumu olarak İTO'nun bu işe öncülük etmesi son derece yerinde”

Beyoğlu maketine 300 bin euro

“MIPIM'le sınırlı kalmamamız gerekiyor. Dünyanın neresinde müşteri varsa 3-4 ayda bir ziyaret edelim. Bizim maketimiz operasyonel bir maket olsun. Beyoğlu maketine 300 bin Euro harcadık ancak bölgede yabancıya yönelik mal satmak isteyen projeleri makete dahil ettik.”

Maket üzerinde güncellemeler yapılmalı

“İstanbul'un dünya çapında yürüyen projeleri İstanbul maketine dahil etmemiz gerekiyor. Her proje için de çadırda bir köşede sunuma hazır halde anlatırsak, İstanbul çadırı bir numara olur. Zaten mevcutta bir maketimiz var. Seneden seneye tüm projeleri ekleyip revize edersek, maketi dinamik tutarız. Londra yıllardır aynı maketle geliyor, üzerinde yapılar değişiyor”

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com