Nurgül Tokgöz ve evindeki kediler

80 kedisiyle yaşayan kadın kiralık ev arıyor

Genel Emine Pile 19.10.2016
Tekirdağ’da sokakta bulduğu kedileri sahiplenen ve 80 kediyle birlikte yaşayan Nurgül Tokgöz, kedileriyle yaşayabileceği kiralık ev arıyor.
Sokaktan topladığı 80 kediye "çocuğu gibi" evinde bakan Tokgöz, kedileriyle birlikte kalabileceği bir ev arıyor. Hayvansever kadın, "evlatlarım" diye sevdiği kedilerin, aşılarından yiyeceklerine kadar her ihtiyacını karşılıyor. 

Kedileri sokak hayvanı değil, çocukları gibi gördüğünü ifade eden Tokgöz, "Ben 80 kediyle beraber burada yaşıyorum. Kedileri de çok seviyorum. Benim için şu önemli, canlarımın yeri olsun. Bunlar ufacıkken hepsini büyüttüm. Bunlar sokak hayvanları ama bunlar benim gözümde sokak hayvanı değil, çocuklarım." dedi.

"Bir ev veya arsa da olabilir"

Kedileriyle beraber yaşayıp, kedileriyle beraber sokakta bile kalmaya razı olduğunu anlatan Tokgöz, sözlerini şöyle tamamladı.

"Kendi imkanlarımla onları büyüttüm. Onları çok seviyorum. Hayvanseverlere sesleniyorum. Bana destek olsunlar. En azından, 80 tane canımla beraber beni kabul edecek bir ev veya arsa da olabilir. Onlara güzel bir yer yapabilirim. Ben bunları sokağa atamam onlarla beraber yaşarım, onlarla da beraber ölürüm."

kedileriyle beraber yaşayan kadın Nurgül Tokgöz