İstanbul'un 3. köprüsünün havadan görünümü

3. köprünün bağlantı yolları için imar planına onay!

Genel Emine Pile 16.07.2015
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İstanbul 8. İdare Mahkemesi'nce iptal edilen 3. köprünün bağlantı yollarına ilişkin yeni imar planını kabul etti
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin temmuz ayı toplantısında, İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan yeni imar planları gündeme geldi. 

Toplantıda, "Kuzey Marmara Otoyolu Beykoz ve Sarıyer Rumelifeneri Boğaziçi geri görünüm ve etkilenme bölgesi geçişlerine ilişkin imar planı değişikliği"nin mahkeme tarafından iptal edilmesinin ardından bağlantı yolları için hazırlanan koruma amaçlı nazım planı da görüşüldü. 

3. KÖPRÜNÜN AYAĞI

Sarıyer ve Beykoz ilçelerini içeren plana CHP'li komisyon üyeleri itiraz şerhi koydu.

Köprüde 19'uncu tabliyenin montajı başladı!    

Yeni planın meclisteki oylamasında da CHP'li üyeler karara katılmadı. Planla ilgili komisyon raporu, oy çokluğuyla kabul edildi. Yeni plan doğrultusunda 3. köprüyle ilgili çalışmalara devam edilecek. 

Emlaktasondakika.com'un gözünden 3. köprü...

Toplantıda ayrıca Fatih'teki İstanbul İmam Hatip Lisesi'nin yenilenmesiyle ilgili rapor da CHP'li üyelerin itirazlarına karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

Mecliste ayrıca Kadıköy-Bostancı-Kayışdağı Yol Kavşak Projesi de onaylandı.

Kadıköy-Kartal metro hattındaki indirim 2016'ya kadar sürecek

Meclis toplantısında, hala yüzde 50 indirimli seyahat edilen Kadıköy-Maltepe-Kartal metro hattındaki indirimin 15 Ocak 2016'ya kadar uzatılması ile Ressam Nuri İyem'in isminin Beşiktaş'ta bir sokağa verilmesi de kararlaştırıldı.

3. köprüde imar değişikliği 3. köprü bağlantı yolları