3. köprü

3. köprüde diplomasi turu!

Genel Zeynep Karabağ 01.06.2016
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. Boğaz köprüsündeki çalışmaları 65 ülkenin büyükelçi ve konsolosları ile birlikte inceledi.
Topbaş dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Ağustos'ta açılacağını ilan ettiği 3. boğaz köprüsünün Sarıyer Garipçe köyü ayağında büyükelçi ve konsoloslarla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. 

ABD, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Fransa, Japonya, Çin, Afganistan, Bulgaristan, Rusya, Lübnan gibi ülkelerinin aralarında bulunduğu 65 ülkenin büyükelçi ve konsolosları baret ve inşaat yeleklerini giyerek 3. köprüde devam eden çalışmaları inceledi. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=3.+k%c3%b6pr%c3%bc'>3. köprü</a>

Köprünün orta noktası olarak kabul edilen çizgiye kadar yürüyen heyet, çizgi üzerinde fotoğraf çektirdi. Kadir Topbaş'ın çizginin Avrupa tarafında durarak, diplomatların Asya yakasında kaldığı anlar renkli anların yaşanmasına neden oldu. Büyükelçilerin Asya tarafına bir adım atmasını isteyen Topbaş, elçilere “Asya'ya hoş geldiniz” diye seslendi. Kendisi Avrupa tarafında kalan Topbaş, diplomatlara “Nasıl bir duygu” diye sordu. 

3. köprü