havalimani

3. Havalimanı'nda hızla sona geliniyor!

Genel Uğurcan Tokay 26.08.2017
Dünyanın yolcu kapasitesi açısından en büyüğü olacak 3. Havalimanı'nda inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Tüm etapları bittiğinde 6 pistin olacağı havalimanının inşaatın tamamlanma oranı da yüzde 61'i geçtiği İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk etabının 29 Ekim 2018 tarihinde açılması planlanıyor. İstanbul Yeni Havalimanı'nda 31 bin çalışan görev yapıyor.

Şu an 31 bin çalışan gibi dev bir kadronun inşaatında görev yaptığı İstanbul Yeni Havalimanı'nın son hali dün binlerce metre yükseklikten görüntülendi.

Habertürk Haber Merkezi'nden Gökhan Artan'ın haberine göre, dünya havacılığının merkezi olacak İstanbul Yeni Havalimanı inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İlk etabının 29 Ekim 2018'de açılması planlanan havalimanı inşaatının son hali binlerce metre yükseklikten görüntülendi. Tüm etapları bittiğinde 6 pistin olacağı havalimanının inşaatın tamamlanma oranı da yüzde 61'i de geçti.

İlk yolcu terminal binası 1.3 milyon metrekare ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binası olacak ve bu terminalde ilk etapta yılda 90 milyon yolcuya hizmet sunulacak.

Yolcu kapasitesi itibarıyla du¨nyanın en bu¨yu¨k havacılık merkezi olacak 29 Ekim 2018'de açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı'nın Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin yeni görüntüleri de ortaya çıktı.

Hava Trafik Kontrol Kulesi'nin kaba inşaat işleri tamamlanarak cephe ve çatı kaplama işlerine geçildi. Kule, İstanbul'u temsil eden en önemli simgelerden olmaya aday.

3. havalimanı 3. havalimanı inşaatı 3. havalimanı inşaat son durum