Murat Kurum

Murat Kurum: Şirketimizi büyütmeye devam edeceğiz

Emlak Konut GYO Emine Pile 01.11.2016
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut GYO’nun hedefi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Türkiye'nin halka açık en büyük gayrimenkul şirketi olan, inşaat sektörünün öncü firmalarından Emlak Konut GYO, yeni konut projeleri ve yatırımları ile büyümesini sürdürüyor. 

Ev alacakların ilk tercihi olmayı başaran ve verdiği güven ile yoluna büyüyerek devam eden şirket yılın başında açıkladığı 1,5 milyar liralık hedef koymuştu. Ancak projelerdeki satışların hızla artması ile şirketin 2016'nın üçüncü çeyrek net karı 1 milyar 525 milyon olmuştu. Emlak Konut GYO, geçtiğimiz günlerde ise bu hedefini 1,8 milyar TL'ye revize ettiğini duyurdu. Kısaca dev şirket hedef büyüttü.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada tüm paydaşlarına teşekkür ederek şirketi büyütmeye devam edeceklerini açıkladı. 

Yapılan açıklama şu şekilde; 

Bilindiği gibi yılbaşında yapmış olduğumuz tahmine göre 2016 yılı için 1.500.000.000-TL kar hedefi koymuştuk. Ancak projelerimizdeki inşaatların hızlı ilerlemesi ve bu projelerdeki satışların da güçlü olmasının katkısıyla şirketimizin üçüncü çeyrek itibariyle net karı yaklaşık 1.525.000.000.-TL olmuştur. Bu doğrultuda yılsonu net kar hedefimizi de 1.800.000.000.-TL ye çıkarmış durumdayız. Elimizdeki yaklaşık 10 milyon metrekare arsa ve  projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte şirketimizi büyütmeye devam edeceğimizi tüm ortaklarımızla paylaşmak isterim. Bu başarıda katkısı bulunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.

Murat Kurum
Genel Müdür

 

Murat Kurum Emlak Konut GYO