galatasaray riva arsası
Haberler / Emlak Konut GYO / Emlak Konut ve Yılmaz İnşaat, Riva arsası için imzaları attı

Emlak Konut ve Yılmaz İnşaat, Riva arsası için imzaları attı

Emlak Konut GYO 14.09.2017 09:24

Emlak Konut GYO, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) İstanbul Beykoz Riva arsasının sözleşme imzalanması hakkında açıklama yaptı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 2. oturumu 15 Haziran 2017 günü gerçekleştirilen İstanbul Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin sözleşmesini yüklenici Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş. ile imzaladı. Sözleşme imzalama 13 Eylül 2017 günü yapıldı. 

İhale değerleri aşağıdaki gibidir;

  • Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG): 3 milyar 808 milyon TL
  • Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı (ASKŞPGO): %25
  • Asgari Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG): 952 milyon TL
  • Şirket payı toplam gelirinin % 20'si Emlak Konut'a ait olacak. 

Konuyla ilgili olarak;
Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum "Galatasaray'ın Riva'daki bu değerli arsasının ihalesini başarıyla gerçekleştirmemiz bize ve sektörümüze olan inancın bir göstergesidir."

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek "Emlak Konut ihaleyi başarıyla gerçekleştirdi ve bugün ihalenin kazananı Yılmaz İnşaat ile proje için imzaları atıyoruz. Galatasaray Spor Kulübüne büyük fayda sağlayacak bu projenin hem ülkemize hem böyle büyük bir taahhüt altına giren Yılmaz İnşaat'a ve Emlak Konut'a hayırlı olmasını diliyorum."

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz ‘'İstanbul'un en değerli arazilerinden birine prestijli bir proje inşa etmek için bugün imzamızı attık.  Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut güvencesiyle gerçekleştireceğimiz bu projede Emlak Konut'un yanı sıra ülke sporumuzun önemli camialarından Galatasaray Spor Kulübü ile iş yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz." açıklamalarını yaptılar. 

İHALEDE NELER OLMUŞTU?

Emlak Konut GYO'nun Galatasaray Spor Kulübü'nün İstanbul Riva'daki arsası için açtığı ihalenin 2. oturum günü olan 15 Haziran 2017'da en yüksek teklif Fema İnşaat Ticaret A.Ş. & KLV İnş. A.Ş. İş Ortaklığı'ndan gelmişti ve arsa Fema&KLV İnşaat Ortaklığı'nın olmuştu. 

Ancak Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nde, en uygun birinci teklifi Fema İnşaat Ticaret A.Ş. & KLV İnş. A.Ş. İş Ortaklığı, şartname gereği sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15 Ağustos 2017 tarihine kadar  sözleşmeyi imzalamamış olduğundan, söz konusu arsanın en uygun ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Tic. A.Ş.'ne ihale edilmesine karar verilmişti. 

Fema İnşaat ve KLV İnşaat İş Ortaklığı, arsa satışı karşılığı 3.1 milyar lira satış toplam geliri ve 1 milyar 178 milyon şirket payıyla (942 milyon lira Galatasaray, 236 milyon Emlak Konut GYO) ihaleyi kazanmıştı.

İhaleyi ikinci sırada tamamlayan Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ'nin teklifi ise 3 milyar 808 milyon lira toplam gelir ve 952 milyon lira şirket payı olmuştu.