yemek odalarında kırmızı kullanımı

Kırmızının en farklı tonunda yemeğinizi keyiflendirin

Dekorasyon Emine Pile 10.11.2016
Modern ve klasik parçaları bir arada kullanarak eklektik bir tarz ve kırmızının en farklı tonu ile yemekleriniz daha keyifli oluyor.
Ateş kırmızısında yemek keyfi yapmak oldukça farklı bir karar olabilir. En güçlü renklerden biri olan kırmızıyı dekorasyon fikirlerinde kullanmak oldukça zordur. Ancak ateş kırmızısıyla yapılan yemek odası, son derece farklı dekorasyon fikirleri sunuyor.

Ateş kırmızısı, beyaz ile kombin edilebilir. Kırmızının güçlü görünümü, çok fazla aksesuarlara ve desene yer verilmeden sağlanmış. Böylelikle fazla aksesuarla yemek odasının karışık bir görünmesinin önüne geçilmiş. Odanın duvarları kırmızıya boyanarak beyaz panellerle muhteşem bir uyum yakalaması sağlanmış.  Yemek odasının düzeni, desenli turuncu ve kırmızı desenli perde ile hareketlendirilmiş. Fransız tarzda pencereler ile desenli perde odanın dekorasyonuna ahenk katmış.

Yemek odasının mobilya parçaları da özenle seçilmiş. Büyük ahşap masaya, ikinci el satın alınan sandalyeler bile eşlik edebilir. Beyaz sandalyeler de ateş kırmızısı kadife kumaş ile kaplanarak odayla bütünlük sağlanmış. Sandalyelerin kaplamasında altın rengi raptiyeler kullanılmış, böylelikle sandalyeler basit görünümden kurtarılmış. Yemek odasında dikkat çekici diğer mobilya da vintage bir konsol. Ahşap dokusuyla vintage konsol, yemek masasıyla uyum yakalamış. Konsolun üzerinde yer alan ayna hem vintage tasarımıyla odanın bütününe hem de rengiyle duvarlara atıfta bulunuyor. Ayna yeni olmasına karşın, vintage tasarımıyla dikkat çekebilir. Aynanın tam karşı duvarına yerleştirilen tablonun çerçevesinde de duvar panelleriyle uyumlu olması için beyaz renk tercih edilmiş.

Ateş kırmızısında yemek keyfi yapılan yemek odasının aydınlatmaları da son derece dramatik bir etki sağlamış. Vintage tarzda altın varaklı sarkıt lamba, odanın genel görünümü güçlendirmiş. Ayrıca sarkıt lambalar, pencerelerin her iki anına apliklerle bütünleştirilmiş.

Yemek odasının zemininde ise mekânın tümünü kaplayacak krem ve kahverengi desenli yumuşak bir halı kullanılmış. Halının renk ve deseni seçilirken, odayı yormamasına dikkat edilmiş.

Güçlü bir renk olan ateş kırmızı, bu muhteşem dekorasyonla oldukça başarılı bir şekilde kullanılmış. Son derece davetkar bir yemek odası haline gelmiş.

yemek odalarında kırmızı kullanımı yemek odası dekorasyonu ev dekorasyonu