greycork şirketinin kurucuları

IKEA'ya Amerikalı rakip: Greycork

Dekorasyon Merve N. Güreş 12.08.2015
Amerika’da 4 gencin kurduğu Greycork isimli şirket Ikea'ya hem fiyatta hem montajda alternatif olmayı hedefliyor.
4 genç tasarımcı tarafından kurulan Greycork, şimdiden İsveç'in dünyaya yayılan markası Ikea'ya rakip oldu. Greycork ürünlerinin en önemli özelliği her mobilyasının orta ölçekli bir kutuda müşterilere sevk edilmesi ve herhangi bir alet kullanılmadan dört dakika altında monte edilebiliyor olması.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=greycork'>greycork</a> <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=mobilya'>mobilya</a>larından oluşan bir salon

Greycork kurucusu ve aynı zamanda CEO'su olan John Humphrey, mobilyaların dişbudak kerestesi, sunta ve metalden yapıldığını ve ömürlerinin 20 ile 40 yıl arasında olduğunu söyledi. IKEA gibi minimalist tasarımlar üreten şirket IndieGoGo'da da satış yapmaya başladı. Hedef kitlelerinin gençler olduğunun altını çizen Humphrey, "Hedef kitlemiz birkaç yılda bir taşınıyor. Bu yüzden kısa süre kullanılan mobilyalar yaratmak istemedim. Bizim mobilyalarımız en az 5 defa taşınmaya dayanacak şekilde tasarlandı" dedi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=greycork'>greycork</a> <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=mobilya'>mobilya</a>larından oluşan bir mutfak

Greycork hesaplamalarına göre şirketin tasarladığı oturma odası 1.130 dolara mal oluyor ve montajı 20 dakika sürüyor. Ikea'da aynı tip ürünlerin fiyatı 1.380 dolara geliyor ve montajı üç saat alıyor. Şirketin şimdilik sadece ABD Rhode Island'da mağazası bulunuyor. Şirketin şimdilik oturma odasından ibaret olan ürün gamını genişletmeyi planladığı ancak bir sonraki üretimin hangi alanda olacağının şimdilik açıklanmayacağı belirtildi.

 

ikea greycork mobilya monte demonte