ziylan mağaza

Ziylan, yeni yatırımlarını öne çekti!

AVM Emine Pile 19.08.2016
FETÖ'nün 15 Temmuz'da Türkiye'ye yaşattığı hain darbe girişimi sonrasında kenetlenen iş dünyası, birçok yatırım planlarını öne çekme kararı aldı.
Hem FETÖ hem de yurtdışında Türkiye aleyhine birçok algı operasyonuna ev sahipliği yapan bazı ülkelere karşı verilebilecek en güçlü mesajın "güçlü demokrasiyle" birlikte "güçlü ekonomi" olduğunu vurgulayan işadamları, gelecek yıl yapacakları yatırımları bu yıla çekti. Hazır giyim sektörünün güçlü firmalarından Damat ve Tween'in sahibi Orka Holding, üretim yatırımını devreye aldı. Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Zonguldak'taki fabrikaya ek kapasite yatırımı yapacaklarını açıkladı.

300 KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLAYCAK

300 kişilik istihdamın sağlanacağı bu yatırımın 7 milyon TL'ye mal olacağını belirten Orakçıoğlu, "Ekonomiye güç vermek için bu yatırımı ön tarihe aldık. Hem yurtiçi hem de yurtdışındaki mağazalarımızda satış hacmimiz artıyor" diye konuştu. Roman Giyim'in patronu Turgut Toplusoy da, ekonominin eskisinden daha güçlü olacağını vurguladı. Türkiye'nin virüslerinden temizlendiğini belirten Toplusoy, "AVM'lerde uygun kiralı yer bulursak hemen mağaza açacağız. Yatırımlarımızda öteleme yok" diye konuştu.

'40 MAĞAZA DAHA AÇACAĞIZ'

Ziylan Grup da mağaza yatırımlarını öne çeken şirketlerden biri. Ziylan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, "Ocağın altını kısmıyoruz. Yılbaşından bugüne kadar 70 mağaza açtık. Şimdi 40 tane daha açıyoruz. Bazı mağaza yatırımlarımızı da öne çektik" dedi. Ekonominin halen çok güçlü olduğunu belirten Ziylan, "Geçen seneki satış rakamlarımızın çift haneli olarak üzerindeyiz. Halk da alışverişi kesmedi, ekonomiye sahip çıkıyor" dedi.

Ziylan Grup AVM yatırım Ziylan mağaza

AVM