Gökdeniz Kartal

Gülsa İnşaat Bay Yapı Ortaklığı 2 proje gerçekleştirecek

Sektörden Haberler 04.03.2015 10:54

İki yıl önce Gökdeniz Kartal projesine Gülsa İnşaat’ın Bay Yapı’yı ortak olarak almasıyla başlayan dostluk, yeni projeleri getiriyor.

Kartal'ın geleceğine inanan ve 20 yıldan bu yana ayrı ayı projeler geliştiren Bay Yapı ve Gülsa İnşaat, güçlerini birleştirerek yoluna daha güçlü devam ediyor. Mimar Ömer Çamoğlu tarafından çizimi yapılan 70 milyon liralık yatırım değerindeki Gökdeniz Kartal, ortaklığın temellerini güçlendiriyor. İki firma, yeni projelerle yollarına devam edecekler.

Temeli belediye başkanı atmıştı

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün temelini attığı Gökdeniz Kartal hakkında bilgi aktaran Bay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Okyay Ertaş, “Toplam 204 konuttan oluşan projenin yatırım değeri 70 milyon lira. Ciro hedefimiz ise 80-100 milyon lira arasında. 2014 yılının Mayıs ayında başlanılan projeyi, 2016 yılının Şubat ayında sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.

Yeşil alana ve sosyal donatılara ağırlık verilen proje 7 bin 80 metrekare arsa alanı üzerinde 35 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak. Bin metrekare sosyal tesise, 5 bin metrekare de yeşil alana ayrıldı. Sosyal donatı alanlarında yarı olimpik ve çocuk havuzu, fitness, sauna, tenis, basketbol, cafe, TV salonu, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, yaz bahçesi bulunan projede, her daire için bir araçlık kapalı otopark alanı da yer alıyor. Proje 26 katlı iki bloktan meydana gelecek. Dairelerin metrekare fiyatı 3 bin 500 liradan satışa çıkarken proje bitiminde bu rakamın minimum 4 bin 750 liraya gelmesi bekleniyor.