Gökdeniz Kartal

Gökdeniz’le başlayan ortaklık uzun yıllar devam edecek

Sektörden Haberler 04.03.2015 10:47

Bir teklifle başlayan Bay Yapı - Gülsa İnşaat Ortaklığı, Gökdeniz Kartal’dan sonra yeni projelere yelken açıyor.

İnşaat ve konut dünyasında 20 yıldan daha fazla bir zamandan beri var olan iki şirket, Bay Yapı'nın geliştirdiği Gökdeniz Kartal projesi ile ortaklığa adım attı. Gülsa İnşaat'ın gelen teklifi olumlu karşılaması ile dostluk ve ortaklık başladı. İkili 2015 yılında iki yeni proje ile yoluna devam edecek.

Ortaklık devam edecek

Fizibilite çalışmalarının devam ettiğini ve projelerin bilgilerini ilerleyen zamanlarda açıklayacaklarını belirten Gülsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Satıcı, “2013 yılında Gülsa İnşaat Bay Yapı Ortaklığı'nı kurduk. İlk projemiz Gökdeniz Kartal oldu. Bay Yapı, söz konusu projeyi geliştirdi. Bize de projeyi beraber yapalım teklifi getirdiler. Bu ortaklığa sıcak baktık, tekliflerini kabul ettik. Projede yarı yarıya ortaklığımız var. Başka projelerde de ortaklığımız devam edecek” dedi.

Yeni projeler yola çıktı

İlk projeleri hakkında bilgi veren Satıcı, “Arsanın hak sahipler ile uzun süre görüştük ve bir yılın sonunda ikna ederek imzaları attık. Sekiz ayda projenin teknik kısmını tamamladık. 7 bin 80 metrekare arsa alanı üzerinde 35 bin metrekare inşaat alanına sahip proje geliştiriyoruz. Bin metrekare sosyal tesise, 5 bin metrekaresi de yeşil alana ayrıldı.Çizimini Ömer Çamoğlu yaptı. Gökdeniz Kartal, 26 katlı iki bloktan meydana gelecek. Ön taraftaki bloğun ismi Deniz, arkasındaki blok ise Gök olacak” diye konuştu.