Van'da 'sahil bandı' hizmete açıldı

Van'da 'sahil bandı' hizmete açıldı

Edremit Belediyesince, Van Gölü kıyısında oluşturulan sahil bandının hizmete açılması dolayısıyla tören düzenlendi.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Edremit Belediyesince, Van Gölü kıyısında oluşturulan sahil bandının hizmete açılması dolayısıyla tören düzenlendi.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Edremit Belediyesi, "Sahil Bandı Projesi" kapsamında Van Gölü kıyısında oluşturulan sahil bandını törenle hizmete açtı.

Törende konuşan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, 2016 yılının aralık ayında göreve geldiklerini anımsattı.

Göreve başladıklarında Edremit'in sırtını denize döndüğünü belirten Çiçekli, ilçe sakinlerinin denizden yararlanamadığını ifade etti.

Çiçekli, şunları dile getirdi:

"Edremit'i denizle birleştirmek için adımlar atmamız gerekiyordu. Bunun için ilk amacımız bu kadim halkımızı denizle birleştirmekti. Peki, sizlerle denizin arasına duvar örmüşler miydi? Denizden faydalanabiliyor muydunuz? Biz, '2016 yılının aralık ayında bu gaspçı ve işgalcilere son vereceğiz.' dediğimizde, bize 'Buradan kimler gelip geçti. Onlar yapamadı da sen mi yapacaksın?' dediler. Ben de dedim ki 'İnanmış bir adamı neyle korkutabilirsiniz?"

İki ay süren çalışmayla sahildeki barakaları yıktıklarını söyleyen Çiçekli, "200 kişilik ekip ve 30 iş makinesiyle, bu 30 yıllık işgalcileri...Gece 04.00'te başlayan çalışmamız sabah 09.00'da sona erdi. Van uyandığında o işgalcileri gördü mü? Yapılabiliyormuş? Yapılıyormuş. Elinizi vicdanınıza koyacaksınız ve yalnızca rıza-i ilahiyi gözeteceksiniz." ifadelerini kullandı.

Çiçekli, yaptıkları çalışmaları sıçrama tahtası olarak kullanmadıklarını sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Saadet Partisi İl Başkanı Özay İlhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, kurum temsilcileri, STK yetkilileri ve çok sayıda kişinin katıldığı törende sahil bandının kurdelesi kesildi.

Tören, havai fişek gösterisi ve sanatçı Yusuf Güney'in konseriyle sona erdi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Van'da 'sahil bandı' hizmete açıldı
  • 23.07.2018 09:15

Van'da 'sahil bandı' hizmete açıldı

Edremit Belediyesince, Van Gölü kıyısında oluşturulan sahil bandının hizmete açı ...

İznik, sahil düzenleme projesi ile koruya dönüşecek
  • 09.01.2018 12:48

İznik, sahil düzenleme projesi ile koruya dönüşecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İznik Gölü Tarihi Kıyı Bandı Rekreasyon ve Çevre Dü ...

Van'da atıl durumdaki alan halk plajına dönüştürüldü
  • 23.07.2017 09:57

Van'da atıl durumdaki alan halk plajına dönüştürüldü

Edremit Belediyesi, Van Gölü kıyısında atıl durumdaki alanı halk plajına dönüştü ...