Sebastian Barth, Hilti Türkiye'nin Genel Müdürü oldu

Sebastian Barth, Hilti Türkiye'nin Genel Müdürü oldu

Hilti bünyesinde 6 yıl boyunca farklı bölgelerde yönetici olarak görev yapan Sebastian Barth, Hilti Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü oldu.

İnşaat el aletleri sektörünün global jenerik markası Hilti bünyesinde 6 yıl boyunca farklı bölgelerde yönetici olarak görev yapan Sebastian Barth, 10 ülkenin bağlı olduğu bölgesel üs konumunda olan Hilti Türkiye'nin Yeni Genel Müdürü oldu. Hilti ailesine Ekim 2010'da Solar Sistemler Asya Şirket Müdürü olarak katılan ve ardından 2014 yılında Almanya'da Hilti'nin temel iş kolunda Satış Direktörü olarak görevlendirilen Sebastian Barth, marka değerini güçlendiren başarılı projelerine artık Türkiye'de devam edecek.

“Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü” pozisyonuna 2016 yılı itibariyle atanan Sebastian Barth, Hilti'nin Türkiye'deki faaliyetlerinin yanı sıra bölgesel üs Türkiye'ye bağlı olan Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak'ta Hilti operasyonlarının yönetimini üstlenecek.

Sebastian Barth, 6 yıldır Hilti'de pek çok başarıya imza atmış bir isim. Solar Sistemler Asya Şirket Müdürü olarak Ekim 2010'da Hilti bünyesine katılan Barth, bu görevi kapsamında Asya'da Hilti'nin güneş enerjisi faaliyetlerini başlattı ve 3 yıl içinde son derece başarılı bir işletme kurmayı başardı. Çin ve Japonya başta olmak üzere pek çok yerde ürün geliştirme, tedarik, lojistik ve satış ekipleri kurdu. Güneş enerjisi sektöründe elde ettiği başarının ardından, Almanya'da Hilti'nin temel iş kolunda Satış Direktörlüğü görevini üstlendi.

Hilti ailesine katılmadan önce Barth, McKinsey & Company'de önce İş Analisti ve sonrasında Müdür Yardımcısı olarak 9 yıl görev yaptı. Kariyerinin büyük bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri'nde geçiren Barth, enerji ve endüstriyel sektörlerde rol aldı.

İktisat lisans derecesini Londra Üniversitesi'nden, işletme yüksek lisans derecesini ise Paris'te bulunan Insead'den alan Sebastian Barth, İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Çince dahil olmak üzere çok sayıda dil biliyor. Türkçe dersleri almaya devam eden Barth, İstanbul'da eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Hilti Türkiye'ye yeni Genel Müdür
  • 14.03.2016 16:04

Hilti Türkiye'ye yeni Genel Müdür

Bünyesinde 6 yıl boyunca farklı bölgelerde yönetici olarak görev yapan Sebastian ...

Sebastian Barth, Hilti Türkiye'nin Genel Müdürü oldu
  • 14.03.2016 13:31

Sebastian Barth, Hilti Türkiye'nin Genel Müdürü oldu

Hilti bünyesinde 6 yıl boyunca farklı bölgelerde yönetici olarak görev yapan Seb ...