maritbet girişmaritbet
Promosyon sektörü PROMOexpo ile hedefi 200 milyar TL'ye çıkardı!

Promosyon sektörü PROMOexpo ile hedefi 200 milyar TL'ye çıkardı!

PROMOTÜRK (Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği) ’ün düzenlediği Kurumsal Hediye ve Promosyon Ürünleri (PROMOexpo) Fuarı, İstanbul Fuar Merkezinde devam ediyor.

PROMOTÜRK (Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği) ’ün düzenlediği Kurumsal Hediye ve Promosyon Ürünleri (PROMOexpo) Fuarı, İstanbul Fuar Merkezinde devam ediyor. Firmaların global gücü olmayı bu yıl da sürdüren PROMOexpo; sektörde on binlerce üründe uygulanan teknolojik yenilikleri, gelişmeleri ve fırsatları yurt içi ve yurt dışından katılım sağlayan nitelikli alıcıların beğenisine sunuyor.

Pandemi sebebiyle alternatif pazar arayışına giren Asya, Avrupa ve Afrika ülkeleri coğrafi konumu, kaliteli ürün ve hızlı teslimat noktasındaki çevikliği ile dünya ülkelerini İstanbul’da düzenlenen PROMOexpo fuarına çekti. Promosyon ve hediyelik eşya sektörüne dair her türlü teknolojik yenilikleri, gelişmeleri ve fırsatları uluslararası alıcılarla bir araya getiren fuar, yurt içi ve yurt dışından katılım sağlayan nitelikli kurumları ağırlıyor.

2022’NİN SİPARİŞLERİ İÇİN 35 ÜLKEDEN 200’E YAKIN KURUMSAL SATIN ALMACI GELDİ

Hem iç piyasa hacmini hem de ihracat oranına katkı sağlayan fuarda alıcılar, 2022 yılının promosyon siparişlerini verdi.
Sektörde faaliyet gösteren firmalar, fuar süresince 35 ülkeden 200’e yakın firmanın kurumsal satın almacısı ile buluştu ve binlerce tedarikçiyle iş görüşmesi gerçekleştirdi.

DERNEĞİN YENİ BAŞKANI MEHMET YÜCETÜRK OLDU

Pandemi sebebiyle ertelenen PROMOTÜRK Derneği Olağan Genel Kurulu da fuar devam ederken üyelerin katılımıyla yapıldı. Yapılan oylamada aday olan ve çoğunluğun oylarını alan Mehmet Yücetürk PROMOTÜRK Derneğinin yeni başkanı oldu. 

BAŞKAN YÜCETÜRK; “İHRACATA YÖNELİK GÜÇLÜ BAĞLANTILAR KURULDU”

Yeni yönetimle birlikte hedef büyüttüklerini belirten PROMOTÜRK Başkanı Mehmet Yücetürk; “Promosyon sektörü Türkiye pazarında önemli ticaret hacmine ulaştı. Firmalarımız 35 ülkeden yaklaşık 200 kurumsal alıcının geldiği PROMOexpo’da yeni iş fırsatları yakaladı. İlgili ülkelerin firma temsilcileriyle güçlü bağlantılar kuruldu. İş bağlantıları sayesinde dünya pazarlarına entegre olma yolunda önemli adımlar attık. Ticaret hacmini artırmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. 
Yeni yönetim olarak amacımız, Promosyon ürünleri sektörünün ekonomik hacmini toplamda 200 milyar liraya, ihracatı ise 50 milyarın üzerine çıkarmak istiyoruz. Ülkemizin üretim potansiyeli ve ürün kalitesi buna imkan sağladığı gibi; Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerini da geride bırakabilecek donanıma sahiptir” dedi.
 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Promosyon sektörü PROMOexpo ile hedefi 200 milyar TL'ye çıkardı!
  • 08.10.2021 15:47

Promosyon sektörü PROMOexpo ile hedefi 200 milyar TL'ye çıkardı!

PROMOTÜRK (Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği) ’ün düzenlediğ ...