maritbet girişmaritbet
İSKİ Zeytinburnu hizmet binası açıldı

İSKİ Zeytinburnu hizmet binası açıldı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) Zeytinburnu hizmet binasının açılışı yapıldı.

İnşaatına 2018 yılında başlanan ve Bakırköy şube müdürlüğü ile Zeytinburnu hizmet binası olarak hizmet verecek olan Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi'ndeki binanın açılışına, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa katıldı.

İBB Başkanı İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, 100'e yakın noktada, İstanbul'da su baskını, sel gibi görüntülerin oluşmasını engelleme noktasında büyük emek sarf ettiklerini belirtti.

Zeytinburnu Hizmet Binası'nda, geçici bir süre Bakırköy ilçesiyle ilgili hizmetlerin de sunulacağını kaydeden İmamoğlu, yakın zamanda Çatalca'da da benzer bir binanın açılışını yapacaklarını duyurdu.

İmamoğlu, "İSKİ, ne yazık ki arzu ettiğimiz tarife imkanları sağlanmamasına rağmen, bu zorlukları aşamamamıza rağmen, elinden gelen en üst seviyede yatırımı ihmal etmeden süreçleri yönetme kabiliyetini ortaya koyuyor." dedi.

Konya'da dün yaşanan doktor cinayetine ilişkin değerlendirmede bulunan İmamoğlu, "Hekimlerimiz, bu ülkenin en değerli meslek kollarından bir tanesidir. Çünkü hayatımızı emanet ediyoruz. Bazen kendi canımızı, bazen en sevdiğimiz çoluğumuzu, çocuğumuzu, annemizi, babamızı onlara emanet ediyoruz. Katliamı gerçekleştiren aklı ve zihni elbette ki kınıyorum. Hukuk gereken cezayı verecektir." diye konuştu.

6 bin 768 metrekarelik alana inşa edildi

Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy da açılışını yaptıkları binanın bundan önce yapılan işler gibi ilçede hayatı kolaylaştıracağını, vatandaşların İSKİ ile ilgili işlemlerini hızlandıracağını söyledi.

İSKİ Genel Müdürü Başa ise vatandaşlara daha iyi şartlarda hizmet sunmak adına, mevcut binayı yıkarak bu yeni ve modern binayı inşa ettiklerini aktardı.

Deprem analiz raporları olumsuz gelince, Bakırköy Şube Müdürlüğünü bu binaya taşıma kararı aldıklarını aktaran Başa, şu bilgileri verdi:

"6 bin 768 metrekarelik inşaat alanında, 32 araçlık otoparkı bulunan ve yaklaşık 95 milyon liraya mal olan hizmet binamızla başta Bakırköy ve Zeytinburnu sakinleri olmak üzere tüm İstanbullu hemşehrilerimize çok daha iyi şartlarda hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

Konuşmaların ardından binanın açılışı gerçekleşirken, İmamoğlu vatandaşlarla sohbet etti.

İmamoğlu ile Arısoy arasında Abdi İpekçi Spor Kompleksi tartışması

Öte yandan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy arasında Abdi İpekçi Spor Kompleksi projesine ilişkin kısa süreli tartışma yaşandı.

Ekrem İmamoğlu'nun proje ile ilgili "Neden bana anlatmıyorsunuz?" demesi üzerine Arısoy, "Eylül 2020'de gönderdim planları. Bu böyle ayaküstü olmaz. Samimi değil. Medya önünde bir ilçe Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanının müzakere etmesi doğru değil. Bu tavrınız samimi, iş görme tavrı değil." dedi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İSKİ'den atık sulardan geri kazanıma yönelik açıklama!
  • 27.01.2023 17:18

İSKİ'den atık sulardan geri kazanıma yönelik açıklama!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), 2022'de atık sulardan yaklaşık 30 mi ...

İSKİ'den İstanbullulara su tasarrufu çağrısı!
  • 18.01.2023 17:20

İSKİ'den İstanbullulara su tasarrufu çağrısı!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), küresel iklim değişikliğine bağlı ya ...

İstanbul'da 4 ilçede su kesintisi!
  • 27.12.2022 10:32

İstanbul'da 4 ilçede su kesintisi!

İSKİ'den yapılan açıklamada, ana ishale hattında ani gelişen bir arıza meydana g ...

İstanbul'da su fiyatlarına yüzde 25 oranında zam yapıldı!
  • 25.11.2022 15:02

İstanbul'da su fiyatlarına yüzde 25 oranında zam yapıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı beşinci oturumu, 1. Başkanvekili ...

İSKİ'den İstanbullulara "su tasarrufu" uyarısı!
  • 31.10.2022 15:56

İSKİ'den İstanbullulara "su tasarrufu" uyarısı!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), kentte kısa vadede susuzluk problemi ...

İstanbul'da suya yüzde 40,38 zam geldi!
  • 13.09.2022 16:23

İstanbul'da suya yüzde 40,38 zam geldi!

İstanbul'da suya yüzde 40,38 oranında zam yapıldı. Karar, İBB Meclisi'nde oy bir ...