ICCI 2017 enerji fuarına Amerika’dan büyük yatırım

ICCI 2017 enerji fuarına Amerika’dan büyük yatırım

Türkiye’nin en önemli enerji fuarı ve konferansı ICCI için Amerika ile güç birliği yapıp fuarı ICCI Powered by POWER-GEN olarak kamuoyuna duyurdu.

1910 yılında ABD'nin Oklahoma eyaletinde kurulan ve dünya çapında faaliyet gösteren medya, konferans ve fuar şirketi PennWell International ile Türkiye'nin en önemli enerji fuarı ve konferansı ICCI'ın organizatörü Sektörel Fuarcılık, enerji sektörü adına önemli bir güç birliğine imza attı. PennWell International'ın, Sektörel Fuarcılık'ın hisselerinin yüzde 50'sini Deutsche Messe AG Türkiye iştirakı Hannover Fairs Turkey Fuarcılık'tan satın alması ile birlikte,  ICCI 2017 iki önemli uluslararası fuar şirketinin ortak organizasyonu olarak kapılarını açacak.

"ICCI Powered by POWER-GEN" olarak kamuoyuna duyurulan bu işbirliği ile birlikte ICCI,  enerji sektörüne sunduğu hizmetlerle dünya çapında tanınan POWER-GEN etkinliklerinin bir parçası olacak. POWER-GEN ise ICCI aracılığıyla, büyüyen ve gelişen Türkiye pazarı ile birlikte yakın pazarlara ulaşmak için önemli bir fırsat elde edecek.

PennWell International Genel Müdürü Glenn Ensor süreci "ICCI, Türkiye'deki en büyük ve en saygın  enerji fuarı olarak partneri için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bizler, bu önemli etkinliği PennWell portfolyosuna katmayı büyük heyecanla bekliyorduk," sözleriyle değerlendirdi.

Bu anlaşmayla bağlantılı olarak, Feraye Gürel'in de Sektörel Fuarcılık'ın Genel Müdürü olmasına ve ICCI'ın tüm operasyonlarını yöneterek, Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel ve PennWell International Genel Müdürü Glenn Ensor'a raporlama yapmasına karar verildi.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel: "Prestijli bir uluslararası partner olarak PennWell ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki bu işbirliği enerji sektörüne büyük katkı sunacak. ICCI uzun yıllardır, fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerinin birlikte organize edildiği Avrasya'nın en önemli enerji etkinliği olarak sektöre hizmet veriyor. Ve şimdi bir adım daha öteye ilerliyoruz. ICCI 2017'de katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz, enerji piyasalarina yönelik güncel bilgileri, iki global firmanın uluslararası uzmanlığı ile birleştiren çok daha güçlü bir etkinlik deneyimleyecekler. ICCI 2017, hem Türk ithalatçılar hem de yabancı yatırımcılar için verimli bir uluslararası ticaret platformu sunacak," sözleriyle yorumladı. 

Geçtiğimiz yıl, 21 ülkeden 14.000 ziyaretçi ve 285 katılımcıya ev sahipliği yapan ICCI, bu yıl 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde 23. yılını kutlayacak. Enerji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından desteklenen enerji sektörünün Avrasya bölgesindeki en önemli buluşması, sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirecek.

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

ICCI 2017 enerji fuarına Amerika’dan büyük yatırım
  • 27.03.2017 13:37

ICCI 2017 enerji fuarına Amerika’dan büyük yatırım

Türkiye’nin en önemli enerji fuarı ve konferansı ICCI için Amerika ile güç birli ...

Yingli Solar en yeni panelleri ve projeleriyle ICCI 2014’te yerini alıyor
  • 13.03.2014 14:05

Yingli Solar en yeni panelleri ve projeleriyle ICCI 2014’te yerini alıyor

Yingli Solar Türkiye, ICCI 2014 – 20. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konf ...

ICCI Enerji Oscar Ödülleri sahiplerini buldu!
  • 25.09.2013 08:36

ICCI Enerji Oscar Ödülleri sahiplerini buldu!

ICCI Enerji Oscar Ödülleri kapsamında “yenilenebilir enerji santralleri” ve “ter ...