maritbet girişmaritbet
Hatay Defne Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı!

Hatay Defne Devlet Hastanesi hasta kabulüne başladı!

6 Şubat'ta meydan gelen "Asrın Felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlereden etkilenen Hatay'da, 24 Mart'ta temeli atılan ve dün açılış yapılan 300 yataklı Hatay Defne Devlet Hastanesi hasta kabulğne başladı.

Bostancık Mahallesi'nde "Asrın Felaketin"nin ardından 24 Mart'ta temeli atılan, 79 bin metrekare 28 bini kapalı olmak üzere ağır çelik yapı tekniği ile modüler duvar sistemi kullanılarak yapılan hastane bünyesinde 36 adet poliklinik bulundururyor.

51 yoğun bakım yatağı, 41 acil müşahede yatağı, 11 ameliyathane, yoğun bakım, diyaliz, endoskopi, kolonoskopi, MR, tomografi, ultrason görüntüleme üniteleri ile diş polikliniği de bulunan, tüm branşlarda hizmet veren hastanede 256'sı hekim 1044 sağlık çalışanı görev alıyor.

Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile diğer ilgililerin de katılımıyla açılışı gerçekleştirilen hastane, sabah saatlerinden itibaren hasta kabulüne başladı.

"Daha önce Defne bölgemizde hastanemiz yoktu"

İl Sağlık Müdürü Tunga Barçın, 60 günde tamamlanarak faaliyete başlayan hastanenin poliklinik hizmeti vermeye başladığını söyledi.

Hastanede bütün polikliniklerin aktif olarak çalıştığını belirten Barçın, "Hastanemize gelen vatandaşlarımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Daha önce Defne bölgemizde hastanemiz yoktu. Şu an yeni hastanemiz açıldı ve vatandaşlarımız oldukça memnunlar." diye konuştu.

  • Etiketler:

Yorum Yaz