maritbet girişmaritbet
Emine Erdoğan, Bağcılar’da kütüphane açılışı yaptı

Emine Erdoğan, Bağcılar’da kütüphane açılışı yaptı

Emine Erdoğan, Bağcılar Hikmet Barutçugil Güzel Sanatlar Lisesi’nde Atık Sanal Kütüphanesi’nin açılışı yaptı.

“Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla Bağcılar Hikmet Barutçugil Güzel Sanatlar Lisesi’nde Atık Sanal Kütüphanesi’nin açılışı yapıldı. Emine Erdoğan, “Öğrenmeyi okul duvarlarının arasına sıkıştırmamak, zenginleştirilmiş kütüphanelerle daim kılmak, bugün her şeyden önemli” dedi. Bakan Özer ise “Kütüphanesiz okul kalmayacak seferberliğimiz ülkemizin dört bir yanında büyük bir karşılık buldu” şeklinde konuştu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Çocuklarımız bu kütüphanedeki kitaplar aracılığıyla nesiller arasında aktarımda bulunacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde sürdürülen "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında yapılan kütüphanelerin açılışına Bağcılar’da devam edildi. Bağcılar'da Hikmet Barutçugil Güzel Sanatlar Lisesi'nde düzenlenen programa, Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti eski Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Bilgi hakim bir güç

Tören başlamadan önce Emine Erdoğan, ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil ile okulun içine kurulan stantta ebru yaptı. Programda konuşan Emine Erdoğan, "Yaşadığımız çağda bilgi, hâkim bir güç haline geldi. Öğrenmeyi okul duvarlarının arasına sıkıştırmamak, zenginleştirilmiş kütüphanelerle daim kılmak, bugün her şeyden önemli. O nedenle, Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı bu projenin son derece takdire şayan olduğunu düşünüyorum. Çok kısa bir zamanda, kütüphanesi olmayan 16 bin 316 okulda kütüphane kurulumu tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığımız da, 'MEB Yayınları Uygulaması ve İnternet Sitesini' hizmete açmıştır. MEB Kültür Yayınları tarafından basılan eserlere, bu mecrada erişilebilecek olması gerçekten çok sevindirici” dedi.

Ülkemizin dört bir yanında karşılık buldu

Milli Eğitim Bakanı Özer ise "Yaklaşık 2 ay önce başlattığımız kütüphanesiz okul kalmayacak seferberliğimiz ülkemizin dört bir yanında büyük bir karşılık buldu. 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde gerekli tüm kaynakları okullarımıza aktardık. 81 ildeki tüm okullarımızın kütüphanesini yeniden elden geçirdik. Kütüphanesi olmayan okullarımızda yeni kütüphaneler inşa ettik. Kütüphanesi olan okullarımızın kütüphanelerini zenginleştirdik” dedi.

Kütüphane geleceğe olan büyük yatırımdır

Kütüphanenin her yaş grubundan insan için ihtiyaç olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Açılan her kütüphane geleceğe olan büyük bir yatırımdır. Öğrencilerimize hayırlı olsun diyorum. Çocuklarımız bu kütüphanedeki kitaplar aracılığıyla nesiller arasında aktarımda bulunacak” dedi.

Kurdele kesimiyle lisede eski televizyon, çöp tenekesi, su borusu ve kavanoz gibi atık malzemelerle hazırlanan kütüphanenin açılışı yapıldı. Davetliler, Güzel Sanatlar Lisesi'nde kurulan Atık sanal Kütüphanesi’ni gezdi.
 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Emine-Recep Tayyip Erdoğan çifti Türkevi'nde açılan atık sergisini gezdi
  • 20.09.2022 11:38

Emine-Recep Tayyip Erdoğan çifti Türkevi'nde açılan atık sergisini gezdi

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ...

Emine Erdoğan, Bağcılar’da kütüphane açılışı yaptı
  • 01.01.2022 10:21

Emine Erdoğan, Bağcılar’da kütüphane açılışı yaptı

Emine Erdoğan, Bağcılar Hikmet Barutçugil Güzel Sanatlar Lisesi’nde Atık Sanal K ...

Sıfır Atık Projesi ile 265 milyon ağaç kurtarıldı
  • 27.09.2021 10:59

Sıfır Atık Projesi ile 265 milyon ağaç kurtarıldı

'Sıfır Atık Projesi' kapsamında bugüne kadar toplanan atıklardan 1.5 milyon aile ...

"Marmara'mızı yeniden temiz görmek hepimizi çok mutlu etti"
  • 13.07.2021 11:34

"Marmara'mızı yeniden temiz görmek hepimizi çok mutlu etti"

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Marmara Denizi kıyısı ...

Emine Erdoğan, Bakan Kurum’un davetlisi olarak Salda Gölü’nü inceledi
  • 03.09.2019 11:46

Emine Erdoğan, Bakan Kurum’un davetlisi olarak Salda Gölü’nü inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bak ...