Deprem Hazırlıkları Esenler'de masaya yatırılıyor

Deprem Hazırlıkları Esenler'de masaya yatırılıyor

Esenler Belediyesi, Kent Konseyi'nin son toplantısında "Deprem Hazırlıkları"nı masaya yatırıyor.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Esenler Kent Konseyi'nde bir şehrin depreme nasıl hazırlandığını anlatacak.

Dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinde yer alan Türkiye'de, ölçümlerin yapılmaya başladığı 1900 yılından bu yana en şiddetlisi 7.9 olarak kaydedilen 90 büyük depremde, resmi verilere göre 82 bin 372 vatandaşımız hayatını kaybetti, on binlerce insanımız da yaralandı. Böyle bir acı tablo karşısında, unutulmaması gereken bir gerçek var ki o da, ülkemizin gündeminin ilk sırasında her zaman "deprem" olmalı. Deprem gündemi, ulusal ve uluslararası gelişmeler, siyasi polemikler ve ekonomik değişimlerin gölgesinde kalmadan hep ilk sıradaki yerini korumalı.

Depremi her zaman milli bir mesele olarak ele alan ve deprem hazırlıklarını tüm faaliyetlerinden öncelikli gören Esenler Belediyesi, Kent Konseyi'nin son toplantısında da "Deprem Hazırlıkları"nı masaya yatırıyor. Toplantıda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu "Bir şehir depreme nasıl hazırlanır?" başlığı altında, ilçede bu konuda yürütülen faaliyetleri Kent Konseyi üyelerine anlatacak. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener de şehirlerin depreme nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bir sunum yapacak. 
          
Esenler'deki deprem hazırlıklarını ve Esenler özelinde bir şehrin depreme nasıl hazırlanması gerektiğinin anlatılacağı Esenler Kent Konseyi toplantısı 7 Şubat Salı günü Esenler Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. 

Program :
Tarih              : 07.02.2017 Salı

Saat                : 14.00           

Yer                  : Esenler Kültür Merkezi - Tuna Mah. Mahmutbey Cad. No: 33 / Esenler

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Başbakan Yıldırım: ''81 ilde deprem dönüşüme tabi tutulan yapılar tespit edildi''
  • 22.11.2017 15:44

Başbakan Yıldırım: ''81 ilde deprem dönüşüme tabi tutulan yapılar tespit edildi''

Başbakan Binali Yıldırım, "Deprem öldürmüyor da depreme hazırlıksız olmak öldürü ...

Deprem Hazırlıkları Esenler'de masaya yatırılıyor
  • 06.02.2017 13:36

Deprem Hazırlıkları Esenler'de masaya yatırılıyor

Esenler Belediyesi, Kent Konseyi'nin son toplantısında "Deprem Hazırlıkları"nı m ...