Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Çamlıca Seyir Terası Giriş Ücreti Ne Kadar ve Restaurant Giriş Tarifesi gibi soruların yanıtı haber metninde yer alıyor.

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti Ne Kadar ve Seyir Terası Ücreti sorularının yanıtı belli oldu. Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti 60 TL, Çamlıca Kulesi İndirimli Giriş Ücreti ise 30 TL olarak belirlendi.

İstanbul'da hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle açılışı yapılan Çamlıca Kulesi ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Ziyaret için iki farklı ücretlendirme yapıldı. Tam ücret 60 lira, indirimli ücret ise 30 lira olarak belirlendi.

İstanbul'un en yüksek yapısı olan Çamlıca Kulesi, yerli ve yabancı ziyaretçilere kapılarını açtı. PTT Kule AŞ Genel Müdürü Ahmet Selami Söğüt, kulenin, bugün itibarıyla ilk misafirlerini ağırlamaya başladığını belirtti.

Çamlıca Kulesi'nin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın uhdesindeki PTT iştiraki olan Kule AŞ tarafından işletildiğini bildiren Söğüt, şunları kaydetti:

"Kulemiz, pandemi koşulları nedeniyle hafta içi sabah 10.00, akşam 21.00 arasında hizmet verecek. Sadece pazar günleri kapalı olacağız. Onun dışındaki bütün günlerde burada misafirlerimizi ağırlıyor olacağız. Kulemiz, zemin altında 4 olmak üzere toplamda 49 kattan oluşmakta. Yapısal yüksekliği zemin üzerinde 369 metre, deniz seviyesinden ise 587 metre yüksekliktedir. Kulemiz ayrıca, 20 dönümlük bir peyzaj ve ağaç alanlarıyla da aynı zamanda tam bir botanik bahçesidir. Kulemiz, sadece seyir terasları ve restoran katlarıyla değil, aslında etkinlikleriyle de İstanbul'un cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir."

Giriş ücretlerine yönelik bilgi de veren Söğüt, "Vatandaşlarımız için indirimli bilet ve tam bilet olacak şekilde iki tip ücretlendirmemiz var. Tam ücretimiz 60 TL, indirimli ücretimiz ise 30 TL olarak sunulmaktadır" dedi.

Vatandaşların kuleye toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabileceğini söyleyen Söğüt, "Metrolardan ve değişik güzergahlardan vatandaşlarımızı buraya taşımakla alakalı iki güzergah oluşturduk. Güzergahımızdan bir tanesi, Çamlıca Camisi'nden başlayan güzergahla kulemize ulaşılabiliyor. İkincisi ise Altunizade ve Acıbadem metrodan da vatandaşlarımızı kulemize taşıyor olacağız" diye konuştu.

Toplam 30 bin 150 metrekare alan üzerinde kurulan Çamlıca Kulesi, deniz seviyesinden 587 metre yüksekliği ile İstanbul'un en yüksek yapısı oldu. İletişim ve yayıncılık faaliyetlerini dünya standartlarına taşımayı amaçlayan kule, Türkiye'nin yayıncılık alanında "tek verici tesis" modeline geçerek civarda dağınık halde bulunan, çevre ve insan sağlığı üzerinde ciddi olumsuz etkilere sahip, elektromanyetik ve görüntü kirliliğine neden olan tüm vericileri bünyesinde birleştirdi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti Ne Kadar?
  • 02.06.2021 10:44

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Çamlıca Seyir Terası Giriş Ücreti Ne Kadar ve Restaurant Giriş Tarifesi gibi sor ...

Çamlıca Kulesi, Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla açıldı!
  • 29.05.2021 14:44

Çamlıca Kulesi, Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla birlikte Çamlıca Tepesi'nde in ...