Beyoğlu Sineması, 28 yıllık salonunu yeniledi

Beyoğlu Sineması, 28 yıllık salonunu yeniledi

Kısa bir süre önce kapanmanın eşiğinden dönen Beyoğlu Sineması, 28 yıllık salonunu yeniledi.

Sinemanın ortaklarından Cem Altınsaray, Midwood Istanbul Film Studio Complex'in katkılarıyla yenilenen salonun açılışında, sinemanın yenilenme serüvenini anlattı.

Altınsaray, Beyoğlu Sineması'nın, seyircinin gelmemesi ve film piyasasına olan borçlarından dolayı kapanma noktasına geldiğini söyledi.

Kısa bir süre önce sinemanın kapatılacağının duyurulduğunu aktaran Altınsaray, "Yıllar önce burayı kuran ve bugüne kadar yaşatan insanlar, gözyaşlarıyla bir veda metni yazdı. Ben de o noktada sosyal medyada bir zincir yazdım ve bu konu üzerine bir kamuoyu oluştu. Bir anda bir kenetlenme oldu ve ben oradan aldığım cesaretle, uzun zamandır tanıştığım, ahbaplık ettiğim bu sinemanın yöneticileriyle bir araya geldim. Peşpeşe toplantılar yaptık. 'FilmLoverss'ın kurucusu Utku Ögetürk'ten yardım istedim ve o da benim yanımda olmaya başladı." diye konuştu.

İki aylık çalışma 3 haftada bitti

Altınsaray, sorumluluk aldıklarını ve çalışmaya başladıklarına dikkati çekerek, "Bir 'Sadakat Kart' kampanyası başlattık. Bu kartla seyirci belli bir süreyle kombine film izleme hakkına sahip oldu. Bu kartın satışları ilk başta çok iyi gitti ama sonradan aynı hızı koruyamadık. Sonrasında bir sponsor arayışına girdik ve Midwood devreye girdi. Borcu kapatmak kadar, buranın bir daha borca girmeyecek duruma gelmesi de önemliydi. Sponsorumuzla iyi anlaştığımız için yaklaşık 3 hafta faaliyeti durdurmaya karar verdik bir anda ve Film Ekimi'ne yetiştirmeye çalıştık." diye konuştu.

Kalabalık bir ekiple gece-gündüz çalıştıklarına işaret eden Altınsaray, yaklaşık iki ayda ancak bitirilebilecek yenileme çalışmasını 3 haftada tamamladıklarını dile getirdi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Beyoğlu Sineması, 28 yıllık salonunu yeniledi
  • 28.09.2017 09:17

Beyoğlu Sineması, 28 yıllık salonunu yeniledi

Kısa bir süre önce kapanmanın eşiğinden dönen Beyoğlu Sineması, 28 yıllık salonu ...

Beyoğlu'ndaki eski sinema salonları kapanma tehlikesiyle karşı karşıya!
  • 13.04.2013 14:02

Beyoğlu'ndaki eski sinema salonları kapanma tehlikesiyle karşı karşıya!

Emek Sineması'nda yürütülen çalışmalar, eski sinema salonlarının sorunlarını yen ...