Avcı Architects, Gensler ile proje ortaklığı yapıyor

Avcı Architects, Gensler ile proje ortaklığı yapıyor

pek çok ödüllü projeye imza atan Avcı Architects, dünyanın öncü mimarlık ofislerinden biri olan Gensler ile uluslararası ölçekte projelere imza atıyor

Gensler'in uluslararası fikir öncülüğünü yerel uzmanlık ve üretim kapasitesiyle buluşturan Avcı Architects, bütüncül tasarım, yeni teknolojilerin kullanımı, doğal özelliklerin maksimize edilmesi ve iklim koşullarıyla entegre olma gibi ilkelere dayanan yaklaşımıyla, daha düşük enerji ve işletme maliyetlerine, daha uzun kullanım ömrüne, daha iyi yaşam standartlarına ve daha yüksek çalışma performansına sahip olan projeler tasarlıyor.

Ljubljana ve İstanbul'un yanısıra Londra'da da ofisi bulunan Avcı Architects'in, Gensler için İstanbul-Londra arasında iyi bir köprü kuracak olması ve Türkiye açısından önemli bir temsiliyet sunması fikrinden yola çıkılarak oluşan birliktelikte, Avcı Architects'in mimarlık üretimindeki İngiliz (Anglosakson) yaklaşımı, yorumu ve üretim metodları Gensler için en dikkat çekici özelliklerden biri olmuş. Bu işbirliğinin ışığında üretilen projeler, temelde uluslararası şirketlerin ofislerine odaklanıyor ve yeni çalışma mekanlarının tasarlanması, yerel malzeme kullanımının entegrasyonu ve çalışma mekanlarının verimliliği üzerine üretimleri kapsıyor. Avcı Architects'in Gensler ile şimdiye kadar hayata geçirdiği projeler arasında AIG İstanbul Yönetim Ofisi, İstanbul HP Türkiye Genel Merkez Ofisi gibi projelerin yanısıra, konsept tasarım çalışmaları devam eden birçok ofis projeleri bulunmaktadır.

İş gücünü arttıran verimliliğin daha etkileşimli konularla ele alınmasının, enerji kaynakları ve geri dönüşüm konusunda da daha etkin çalışılmasının, iş ve yaşam kalitesini arttırarak, çalışanların refahını yükseltmede ve kurumsal kimliği iletmede etkin olduğu sonucuyla projeler tasarlayan Avcı Architects'in kurucusu Selçuk Avcı, Gensler ile olan işbirliğiyle ilgili şunları vurguluyor:

"Avcı Architects-Gensler iş birliğini ‘Uluslararası dil, dönüşüm ve temsiliyet' üst başlıkları ışığında değerlendiriyorum. Global bir temsiliyet olan Gensler ile çalışmanın Avcı Architects olarak bize yansıması her projede farklı oluyor. Farklı düşünmemizi tetikleyen süreçlerin yanı sıra, çalışma ortamımızı, metodlarımızı, prensiplerimizi yeniden sorgulamamızı ve bazı süreçleri dönüştürmemizi sağlıyor. Dolayısıyla, bizi bir ölçüde daha da yukarı çekiyor ve tüm projelerimizi aynı mantıkla çalıştırmaya çabalıyoruz. Bu da sonuç olarak hayal edilen bir süreç olmuyor, zaten tasarımın bir parçası haline geliyor.''

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Selçuk Avcı, MIPIM Fuarı'nda projelerini anlattı
  • 15.03.2017 17:46

Selçuk Avcı, MIPIM Fuarı'nda projelerini anlattı

Avcı Architects Kurucusu Selçuk Avcı, MIPIM Fuarı 2017'de Emlaktasondakika.com e ...

İçişleri Bakanlığı, Giresunluları SMS ile uyardı!
  • 24.08.2020 11:41

İçişleri Bakanlığı, Giresunluları SMS ile uyardı!

İçişleri Bakanlığı afet bölgesi Giresun’da vatandaşları SMS yoluyla uyardı. ...

Avcı Architects’in Niamey Otel inşaatı sürüyor
  • 10.01.2019 17:20

Avcı Architects’in Niamey Otel inşaatı sürüyor

Türkiye’deki öncüsü Avcı Architects’in, Nijer’in Niamey şehrinde sürdürdüğü Niam ...

Avcı Architects, MIPIM'de projelerini tanıtıyor
  • 17.03.2017 13:05

Avcı Architects, MIPIM'de projelerini tanıtıyor

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM'e ikinci kez katılan ...

Selçuk Avcı, MIPIM'de ESD'nin sorularını yanıtladı
  • 16.03.2017 07:37

Selçuk Avcı, MIPIM'de ESD'nin sorularını yanıtladı

Avcı Architects Kurucusu Selçuk Avcı, dünya gayrimenkul sektörü için en önemli o ...

Avcı Architects, MIPIM 2017 Fuarı’nda projelerini tanıtacak
  • 23.02.2017 13:05

Avcı Architects, MIPIM 2017 Fuarı’nda projelerini tanıtacak

Avcı Architects 14-17 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes kentinde gerçek ...