Avcı Architects, MIPIM'de projelerini tanıtıyor

Avcı Architects, MIPIM'de projelerini tanıtıyor

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM'e ikinci kez katılan Avcı Architects kurucusu Mimar Selçuk Avcı, projelerini tanıtıyor.

İş hacminin %80'i uluslararası projelerden oluşan Avcı Architects, 14-17 Mart tarihleri arasında Fransa'nın Cannes şehrinde gerçekleştirilmekte olan MIPIM 2017 Fuarı'nda yer alıyor.

Ulusal ve uluslararası ölçeklerdeki işleriyle adından söz ettiren ve sürdürülebilir mimarlığın Türkiye'deki önemli temsilcilerinden biri olan Avcı Architects,14-17 Mart 2017 tarihleri arasında devam eden ve dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM 2017'de Palais des Festivals'ın -1. katındaki standında projelerini tanıtıyor…

19 bin m2'lik alanda 3.500 geliştirici, 2.450 şirket, 2.000 mimar ve 500 yerel yönetimin yer aldığı MIPIM fuarına bu sene ikinci kez katılan Avcı Architects kurucusu Mimar Selçuk Avcı,etkinliğin uluslararası iş potansiyeli olan bir her firma için verimlilik arz ettiği görüşünde. Fuara katılımın,Avcı Architects'i daha iyi tanıtmak ve ilgi çekici iş bağlantıları kurmak için doğru bir adım olduğunu vurgulayanAvcı,şu sözlerle devam ediyor:“Türkiye gelişmekte olan önemli bir ülke olarak MIPIM'de hayli geniş bir katılımla bulunuyor. MIPIM'e katılarak, yatırımcılarımıza ve belediyelere orada onlarla beraber bulunmanın bizim için ne kadar önemli olduğunu vurgulamamızın ve diyaloğa açık olduğumuzu göstememizin önemine inanıyoruz.”

Avcı Architects'ten MIPIM'de Öne Çıkacak Projeler…

MIPIM 2017'de sadece uluslararası profillerini yansıtan projeleri değil, sürdürülebilirlik alanındaki uzmanlıklarını da vitrine çıkarmayı planlayan Avcı Architects, Palais des Festivals'ın -1. katında yer alan stantında sürdürülebilirlik, ölçek ve tasarım anlamında öne çıkan Brazzaville Şehir Merkezi, Kongo Kintele Kongre Merkezi, Türkiye Müteahhitler Birliği Merkez Binası ve Balance Güneşli projelerini tanıtıyor.

MIPIM ziyaretçileri için oldukça dikkat çekici olması beklenen ve Afrika Birliği zirvelerine ev sahipliği yapmak üzere inşa edilen Kongo Kintele Kongre Merkezi, Avcı Architects'in Afrika'ya attığı imzası niteliğinde. Kongo Cumhuriyeti'nin Brazzaville bölgesinde yer alan Kongo Kintele Kongre Merkezi,hem tasarım gücü ve kalitesiyle, hem de Türk tasarım ekibi ve müteahhitlerinin bu çapta bir projeyi Kongo Cumhuriyeti gibi inşaat sektöründe hemen hemen hiçbir kaynağı olmayan bir ülkede çok kısa bir sürede tamamlamış olmasıyla benzersiz bir nitelik taşıyor. Başkent Brazzaville'nin yeni gelişmekte olan ve Olimpiyat Merkezi'nin kuzeyinde yer alan bir bölgesinde konumlanan Kongo Kintele Kongre Merkezi bünyesinde 1500 koltuklu bir kongre salonu, 300 kişilik bir başkanlık salonu, 1000 koltuklu bir yemek salonu, 1000 kişilik bir meydan ve bir otel barındırıyor. Tasarım ve projelendirme de dahil olmak üzere tüm yapı kompleksinin 18 ayda tamamlanarak 2016 sonlarında teslim edildiği Kongo Kintele Kongre Merkezi'nin maliyeti yaklaşık olarak 90 milyon Avro değerinde.

Kongo Cumhuriyeti'nin başkentinin kalbinde yer alan ve 150.000 metrekarelik bakanlıklar, 150 odalı bir şehir oteli ve alışveriş merkezinin imar planını da içeren Brazzaville Şehir Merkezi projesi, Afrika'da Türk sermayesiyle yatırım yapıldığının bir göstergesi olarak taşıdığı önemi MIPIM 2017'ye yansıtıyor. 2018 yılında tamamlanacak olan projenin maliyeti yaklaşık olarak 450 milyon Avro olması bekleniyor.

Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Merkezi Binası (TMB), İngiltere merkezli Building Awards'ın“En İyi Yapı”ödülü başta olmak üzere birçok uluslararası ödüle sahip olması ve Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgesinin en yüksek puanı ile LEED Platinum Sertifikası'nı almaya hak kazanması ile dikkat çekiyor. Yaklaşık olarak 9 milyon Avro'luk bir maliyetle 2015'te tamamlanan yapı, Ankara'daki yeşil bina teknolojilerini bir adım öteye taşıyan termal labirent sistemiyle de Türkiye'de bir ilk…

Avcı Architects'in enerji tasarrufu sağlamaya yönelik tasarımları arasında yer alan ve MIPIM'de tanıtılan diğer projesi Balance Güneşli, İstanbul'un yeni iş merkezlerinin hızla gelişen bölgesi olan Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alıyor. Avcı Architects'in mimari anlayışını ve bölgenin geleceğine başka bir gözle bakan kentsel imar planı ile yüksek kalitede, çok katlı bina tasarlama yeteneğini vitrine çıkaran karma kullanımlı Balance Güneşli projesi ofis, konut ve ticari alanları bünyesinde barındırıyor. 2017'de tamamlanan Balance Güneşli projesi yaklaşık olarak 70 milyon Avro maliyete sahip.

Mimarlık ve gayrımenkul sektörünün tüm profesyonellerini 14-17 Mart 2017 tarihleri arasında MIPIM 2017'nin gerçekleştiği Cannes'daki Palais des Festivals'ın -1. katında E23 numaraları stantta ağırlayan Avcı Architects'in kurucu ortağı Mimar Selçuk Avcı, firmanın MIPIM ile ilgili hedeflerini şu sözlerle açıklıyor:“Bir İngiliz firması olarak Türkiye'de potansiyel olduğunu gören İngiliz yatırımcılar ve Türk müteahhitler arasında bir köprü olarak görülebiliriz. Aslında bunun tam tersi için de hizmet verebiliyoruz. Türk yatırımcıların ve şirketlerin de yoğun olarak Avrupa ve Afrika başta olmak üzere uluslararası piyasayı göz önünde bulundurduklarını düşünüyoruz ve sahada 30 yıllık geçmişimiz ve bilgimizle uluslararası piyasa ile tanışmada yardımımızı isteyen firmalarla görüşmek istiyoruz.”

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi MIPIM'de En İyi Sağlık Kompleksi Ödülü’nü aldı
  • 22.03.2022 15:48

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi MIPIM'de En İyi Sağlık Kompleksi Ödülü’nü aldı

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Uluslararası Gayrimenkul Fuarı (MIPIM) ...

Mehmet Urcu, MIPIM'de ekibimize Antalya projelerini tanıttı
  • 16.03.2017 19:03

Mehmet Urcu, MIPIM'de ekibimize Antalya projelerini tanıttı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Urcu, MIPIM Fuarı'nda Emla ...

Serdar Serdaroğlu MIPIM'de Kepez projesini anlattı
  • 16.03.2017 18:34

Serdar Serdaroğlu MIPIM'de Kepez projesini anlattı

Sampaş Kentsel Dönüşüm Direktü Serdar Serdaroğlu, MIPIM Fuarı'nda Emlaktasondaki ...

3. Havalimanı maketi MIPIM'de göz aldı
  • 16.03.2017 16:18

3. Havalimanı maketi MIPIM'de göz aldı

İstanbul'un dev projelerinin yer aldığı MIPIM Fuarı'ndaki İstanbul Çadırı'nda, 3 ...

TSKB, 15. kuruluş yıl dönümünü MIPIM’de kutladı
  • 16.03.2017 16:10

TSKB, 15. kuruluş yıl dönümünü MIPIM’de kutladı

TSKB Genel Müdürü Suat İnce ve TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Y ...