maritbet girişmaritbet
Ataköy Marina Mega Yat Limanı basına tanıtıldı!

Ataköy Marina Mega Yat Limanı basına tanıtıldı!

Resmi açılışını 2 Mayıs'ta 12. Avrasya Boat Show ile yapacak olan Ataköy Marina Mega Yat Limanı, basınla bir araya geldi.

Yat ve tekne sektörü, İstanbul'un marka değerini artıracak iki önemli organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ataköy Marina Mega Yat Limanı açılışı ile deniz tutkunlarının merakla beklediği CNR Avrasya Boat Show, 2 Mayıs tarihinde eş zamanlı olarak kapılarını açacak. Türkiye'nin en büyük yat limanları arasında yer alacak Ataköy Marina Mega Yat Limanı ve CNR Avrasya Boat Show hakkında bilgi vermek amacıyla yapılan toplantı, Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Süheyl Demirtaş ve CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel'in katılımı ile gerçekleştirildi.

Tükiye'nin Gerçek Anlamda ilk Mega Yat Limanı

Toplantıda konuşan Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü Süheyl Demirtaş, DATİ Yatırım Holding A.Ş. tarafından hayata geçirilen İstanbul Turizm Merkezi'nin önemli halkalarından biri olan Ataköy Marina Mega Yat Limanı'nın, DATİ Yatırım Holding tarafından yaklaşık 62 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirildiğini belirten Süheyl Demirtaş, şunları söyledi:

“DATİ Yatırım Holding olarak Türkiye'ye, 25 metreden 100 metreye kadar uzunluktaki 232 mega yata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine gerçek anlamda ilk mega yat limanını kazandırıyoruz. Mega Yat Limanı ile pek çok özel yapım, seçkin tekne artık rahatlıkla İstanbul'a uğrayabilecek. Liman sayesinde bu özel tekneler kış aylarını da İstanbul'da geçirme imkanına kavuşurken, her türlü bakım ve onarım işlerini de burada yaptırabilecek. Mega Yat Limanı, turist sayısı itibarıyla dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan, ancak en çok para kazandıran turizm türlerinden biri olan yat turizminde potansiyelinin yüzde 10'unu bile değerlendiremeyen Türkiye'nin bu alanda önemli bir gelir elde etmesine önemli bir katkı sağlayacak."

Ataköy Marina Mega Yat Limanı'nı, 2 Mayıs 2017 tarihinde adına yakışır bir törenle hizmete açacaklarını belirten Süheyl Demirtaş, açılışa Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türk denizcilik sektörünün önde gelen oda ve derneklerinin başkanları ve üyelerini davet ettiklerini bildirdi.

150'ye yakın mega yat ve yelkenli görücüye çıkarılacak

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, Türkiye'de denizcilik sektörünün en büyük buluşması olan CNR Avrasya Boat Show ile Ataköy Marina Mega Yat Limanı'nın birlikte açılıyor olmasının sektörde sinerji yaratacağını söyledi. Türkiye'de denizcilik sektörünün 2003 yılından bu yana 10 kat büyüdüğüne dikkat çeken Cem Şenel, CNR Holding olarak, Türkiye'nin 2023 vizyonu çerçevesinde, Türk denizcilik sektörüne destek sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Bu yıl 2-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek CNR Avrasya Boat Show'da 150'ye yakın mega yat ve yelkenliyi görücüye çıkaracaklarını belirten Şenel, "Şubat'ta karada, Mayıs ve Eylül aylarında denizde olmak üzere yılda üç kez Boat Show fuarı düzenliyoruz. Her yıl on binlerce tekne ve yat tutkunu, kara ve denizde düzenlediğimiz CNR Avrasya Boat Show'da buluşturuyoruz. Deniz severler için cazibe merkezi olan fuarlarımız aynı zamanda amatör denizciliğin gelişimine de büyük katkılar sunuyor. Dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan CNR Avrasya Boat Show, denizcilik sektörüne ticari katkı sağlamanın yanında, sektör ile ilgili düzenleme ve taleplerin dile getirildiği bir platform olma özelliğiyle de öne çıkıyor. Bu anlamda Ataköy Marina Mega Yat Limanı denizcilik sektörünün sözcülüğünü üstlenmiş bir organizasyona ev sahipliği yapacak." diye konuştu.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı ile birlikte tekne boylarına bağlı olarak toplam 1000 tekneye denizde bağlama yeri sağlayabilecek kapasiteye ulaştı

167 bin metrekare korunmuş (liman içi) su yüzeyi alanına sahip tesiste, dalgakıran toplam uzunluğu 1,5 kilometre, liman içi derinliği 6 metre olacak. Mendirek ve rıhtımlar betonarme T duvar ile oluşturulurken, yüzer iskeleler de betondan imal edildi. Mendirek üzerinde halkın kullanabileceği 5 metre genişliğinde, 1,5 kilometre boyunda yürüme ve bisiklet yolu yapıldı. Liman, 25 metreden 100 metreye kadar motor yacht, sailing yacht veya catamaran tipinde teknelere hizmet verebilecek. Yüzer iskelelerde 25 metre ile 35 metre arası, ana mendirek ve rıhtıma ise 35 metreden büyük tekneler bağlanabilecek. Mega Yat Limanı, özellikle güvenli bağlama yeri ve karaya çekilebilme sıkıntısı çeken 30 metre üzerindeki tekneler için çok önemli bir adres olacak. Mega Yat Lima'nda, kısa ve uzun süreli bağlama imkanı, palamar hizmeti 7/24, dalgıçlık hizmeti, pis su ve sintine tanklarının boşaltılması, tuvalet ve duş, çamaşır yıkama ve ütüleme, TV bağlantısı, fiber optik ile kablosuz internet erişimi, kapalı otopark, akaryakıt istasyonu (7/24), market hiizmetleri sunulacak. Havalimanı başta olmak üzere birçok deniz ve kara ulaşım aracına yakınlığı dolayısıyla büyük bir lokasyon avantajına sahip olan Ataköy Marina, mega yat yat marinasının da eklenmesiyle Türk denizciliği adına büyük bir adım atmış oldu. Ataköy Marina yeni açılan Mega Yat Limanı ile birlikte tekne boylarına bağlı olarak toplam 1000 tekneye denizde bağlama yeri sağlayabilecek kapasiteye ulaştı.

VIP alıcılar CNR Boat Show Denizde için gün sayıyor

Mayıs ayında 12.si düzenlenecek olan, Türkiye'de amatör denizcilik sektörünün en büyük buluşması olan CNR Avrasya Boat Show Denizde fuarına ilginin yine yoğun olması bekleniyor. 2017 yılının mega yat, tekne, bot, katamaran ve yelkenlilerin yanı sıra sektöre ilişkin tüm aksesuar ve ekipmanların da vitrine çıkarılacağı fuara Bulgaristan, Rusya, İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran ve İtalya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor. Yerli ve yabancı 10 bin VIP ziyaretçinin beklendiği CNR Avrasya Boat Show Denizde'ye her yıl olduğu gibi Orta Doğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinden de ziyaretçi ilgisi oldukça yoğun olacak.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Ataköy Marina Mega Yat Limanı tanıtım filmi yayında!
  • 12.04.2017 16:54

Ataköy Marina Mega Yat Limanı tanıtım filmi yayında!

İstanbul'un denize açılan kapısı Türkiye'nin ilk 5 Altın Çıpa ödüllü marinası At ...

Ataköy Marina Mega Yat Limanı, Boat Show ile yarın açılıyor!
  • 01.05.2017 13:39

Ataköy Marina Mega Yat Limanı, Boat Show ile yarın açılıyor!

CNR Avrasya Boat Show ile Ataköy Marina Mega Yat Limanı yarın kapılarını açıyor ...

Ataköy Marina Mega Yat Limanı basına tanıtıldı!
  • 12.04.2017 10:52

Ataköy Marina Mega Yat Limanı basına tanıtıldı!

Resmi açılışını 2 Mayıs'ta 12. Avrasya Boat Show ile yapacak olan Ataköy Marina ...

Ataköy Marina Mega Yat Limanı 2 Mayıs'ta açılacak!
  • 10.04.2017 15:16

Ataköy Marina Mega Yat Limanı 2 Mayıs'ta açılacak!

Ataköy Marina Mega Yat Limanı, resmi açılışını 12. Avrasya Boat Show ile birlikt ...

Ataköy'ün dolgu alanı Ataşehir inşaatlarından!
  • 04.06.2015 09:28

Ataköy'ün dolgu alanı Ataşehir inşaatlarından!

Ataköy'de doldurulacak olan 140 dönümlük alanın malzemesi, Ataşehir başta olmak ...

CNR Avrasya Boat Show 15 Şubat'ta başlayacak
  • 12.02.2014 10:18

CNR Avrasya Boat Show 15 Şubat'ta başlayacak

Deniz tutkunlarının heyecanla beklediği CNR Avrasya Boat Show 15 Şubat'ta başlay ...