Asyaport Limanı 'dev gemileri' ağırlıyor

Asyaport Limanı 'dev gemileri' ağırlıyor

Asyaport Limanı İşletme Müdürü Uzun: Asyaport Limanı, Uzakdoğu, kuzey Avrupa, Akdeniz, Karadeniz ve tüm hatların uğrak limanı oldu.

Tekirdağ'da 8 Temmuz'da faaliyete geçirilen Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ilk 10 limanından biri olan Asyaport, dev gemileri ağırlıyor. Asyaport Limanı İşletme Müdürü Kadir Uzun, tam kapasiteyle çalıştığında yılda 2,5 milyon konteyner hareketine ulaşması beklenen limanın planlandığı gibi faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

LİMANA HAFTALIK 11 GEMİ YANAŞIYOR

Limana haftalık 11 gemi yanaştığını ve servislerin hızlı bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten Uzun, "Asyaport Limanı, Uzakdoğu, Kuzey Avrupa, Akdeniz, Karadeniz ve tüm hatların uğrak limanı oldu. Şu anda beklediğimiz haftalık 11 gemi servislerine başlamış durumda. Bu bizim için çok güzel. Artık tam yükteyiz, tüm ekipmanlarımız faal, yüklerin artışına bağlı olarak ilave ekipman yatırımlarımız olacak" dedi. Limana gelen gemiler hakkında bilgi veren Uzun, "Uzak Doğu'dan gelen gemilerimiz, 14-16 bin TEU kapasiteli gemiler. Bunlar içerisinde 3 bin, 3 bin 500 konteyner hareketlerini elleçlemeye başladık. Buna bağlantılı olarak, Kuzey Avrupa'dan gelen hattımızda da bin 500 konteyner hareketleri, yükleme ve tahliye olarak şu anda faaliyetimiz tüm hızıyla devam etmekte" şeklinde konuştu.

ASYAPORT LİMANI

 "Asyaport Limanı, Trakya'nın dünyaya açılan kapısı"

Limanın altyapısının tamamlandığını, ilk haftada çok süratli ve verimli ortalamalarla gemilerin operasyonlarını tamamlandığını anlatan Uzun, şunları kaydetti: "Bu operasyonların sonrasında planlandığı şekilde gemilerimizi kaldırdık. Bu müşteri tarafında da Tekirdağ bölgesinde, Trakya bölgesinde çok ciddi anlamda, düzgün tarifeli ve birçok dünya limanlarına ulaşabilecek servislerin verildiğini, yapıldığını göstermesi açısından da bizim için çok önemliydi. Müşterilerin de bu davetlerle, bu yapılmış olan hizmetlerle limana olan ilgisini, limanla olan ilişkisini hızlandırarak bir an önce onlara da bu İstanbul Ambarlı bölgesindeki trafik yoğunluğundan, orada verilen hizmetlerin zaman alan sürelerin burada daha süratli bir şekilde, etkin bir şekilde onlara geri dönüş olarak hizmet olarak nasıl sunacağımızı anlatmaya çalışıyoruz."

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Asyaport Limanı üçüncü büyük konteyner limanı olacak!
  • 16.04.2015 15:24

Asyaport Limanı üçüncü büyük konteyner limanı olacak!

450 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Asyaport Limanı, Avrupa'nın üçünc ...

Asyaport Limanı, 'yeşil liman' sertifikaları iddialı
  • 28.10.2016 17:45

Asyaport Limanı, 'yeşil liman' sertifikaları iddialı

Avrupa'nın ilk 10 limanından biri olan Asyaport Limanı, büyüklüğü kadar çevrecil ...

Asyaport Limanı 'dev gemileri' ağırlıyor
  • 15.11.2015 15:55

Asyaport Limanı 'dev gemileri' ağırlıyor

Asyaport Limanı İşletme Müdürü Uzun: Asyaport Limanı, Uzakdoğu, kuzey Avrupa, A ...

Türkiye’nin dev limanı Asyaport ilkleri uygulayacak!
  • 16.04.2015 15:16

Türkiye’nin dev limanı Asyaport ilkleri uygulayacak!

Türkiye’nin en büyük, Avrupa'nın ise Rotterdam ve Hamburg'dan sonraki üçüncü bü ...

Asyaport ile Tekirdağ uçuşa geçiyor!
  • 25.02.2015 11:46

Asyaport ile Tekirdağ uçuşa geçiyor!

Türkiye'nin en büyük konteyner limanı olma özelliğini taşıyan Asyaport Limanı'nd ...