Ankaralı işadamlarından Cumhuriyet bayramına kutlama mesajı

Ankaralı işadamlarından Cumhuriyet bayramına kutlama mesajı

ASİAD ve TÜGİAD Başkanı Barış Aydın, Ankara işadamları Cumhuriyet Kutlaması’nda konuşma yaptı

ASİAD VE TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın, Başkentli İşadamlarını başarıya götüren en önemli unsurlardan birinin zorluk ile geçen Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki sanayileşme hamlesine tanıklık etmek olduğunu ifade etti. Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği  (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin temel güvencesinin “Cumhuriyet” olduğunu söyledi. Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği  (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin temel güvencesinin “Cumhuriyet” olduğunu söyledi. Barış Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Başkent'te iş dünyasının temsilcileri olarak Cumhuriyet'i sonsuza kadar yaşatmaya kararlı olduklarını ifade etti. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, her biri destanlaşan mücadele ile tam 90 yıl önce kurulan Cumhuriyet'in değerini tüm Türk halkının çok iyi bildiğini ifade eden Aydın, şunları söyledi:

“Cumhuriyet, her alanda ilerleyişin, ulusal birlik ve beraberliğin kaynağı oldu. Bundan sonra da olmaya devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin temel güvencesi cumhuriyet'tir.

Başkentli sanayici ve işadamlarını başarıya götüren en önemli unsurlardan biri de binbir zorluk ile geçen Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki sanayileşme hamlesine tanıklık etmek oldu. Büyük Önder Atatürk'ün gösterdiği bu inanılmaz azim bizlere her zaman ilham verdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk'ün açtığı yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, bu değerleri temsil ettiğimiz genç jenerasyon ve gelecek kuşaklara aktarmak, bizlere düşen en büyük görevdir. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İş dünyasının beklentisi değişti! Seçimler bitti, sıra yatırımda!
  • 12.08.2014 14:12

İş dünyasının beklentisi değişti! Seçimler bitti, sıra yatırımda!

ASİAD Başkanı Barış Aydın Türkiye'nin seçim psikolojisinden çıkarak sürdürülebil ...

Ankaralı işadamlarından Cumhuriyet bayramına kutlama mesajı
  • 29.10.2013 11:33

Ankaralı işadamlarından Cumhuriyet bayramına kutlama mesajı

ASİAD ve TÜGİAD Başkanı Barış Aydın, Ankara işadamları Cumhuriyet Kutlaması’nda ...