maritbet girişmaritbet
Vaillant aroTHERM plus, İngiltere'den ödülle döndü!

Vaillant aroTHERM plus, İngiltere'den ödülle döndü!

Vaillant’ın 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM plus’a “En İyi Isı Pompası” Ödülü'ni kazandı.

Daha yaşanabilir bir dünya için kaynaklarının büyük bölümünü sürdürülebilirliğe ayıran Vaillant'ın, bu doğrultuda geliştirdiği ısı pompası aroTHERM plus, İngiltere'de düzenlenen Green Home Awards'da “En İyi Isı Pompası” ödülünün sahibi oldu.  

Yeni ürün geliştirme çalışmalarında tüm yaşam döngüleri boyunca enerji verimli ve çevre dostu ürünlere öncelik veren Vaillant'ın bu doğrultuda geliştirdiği, benzerlerine göre 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM plus, İngiltere'nin önde gelen ev dekorasyon dergisi Homebuilding & Renovating Magazine'in düzenlediği Green Home Awards' da ödüle layık görüldü. Green Home Awards, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma yolunda gezegenimizi koruma hedefiyle, yeşil çözümlerde öncülük eden üreticileri ve tedarikçileri takdir etme hedefiyle tasarlandı. Uzman bir jüri heyeti tarafından incelenen aroTHERM plus, benzersizlik, verimlilik, çevresel referanslar ve kullanım için uygunluk gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirildi ve oyunun kurallarını değiştiren teknolojisiyle “En İyi Isı Pompası” kategorisinin kazananı oldu.

Isı pompalarının hem verimlilikleri hem de doğa dostu yapıları ile öne çıktığını belirten Vaillant Group Türkiye CEO'su Alper Avdel, “Bize göre gerçekten devrim yaratacak bir cihaz olan aroTHERM plus'ın uluslararası otoriteler tarafından da takdir edilmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Günümüzde hibrit, hidrojen, hava, su, toprak kaynaklı ısı pompaları gibi çok çeşitli yeni nesil teknolojiler gündemdedir. İklimlendirme sektörü bu anlamda kuvvetli bir gelişim içinde. Gelecekte özellikle ısı pompaları ve hidrojen ile çalışan cihazlar öne çıkacak. Biz de geleceğin ısıtma sistemleri olarak değerlendirdiğimiz ısı pompalarını uzun süredir tüketicilerle buluşturuyoruz. aroTHERM plus ısı pompamız bu doğrultuda yaptığımız yatırımlardan biri” diye konuştu.

Vaillant'ın 147 yıllık deneyimi ve teknolojisinin sonucu 

Geleceğin ısıtma sistemleri olarak değerlendirilen ısı pompalarına yatırıma devam eden Vaillant, aroTHERM plus ile şu anda piyasada yaygın olarak kullanılan soğutucu akışkanlara sahip diğer sistemlerle karşılaştırıldığında, CO2 emisyonu açısından yaklaşık 700 kat daha çevreci bir çözüm sunuyor. Buna ilave olarak aroTHERM plus ısı pompası, tüm kapasitelerinde sunduğu A+++ verimlilik değeri ile sınıfının en tasarruflu cihazı konumunda bulunuyor. Yeni nesil doğal soğutucu akışkana sahip aroTHERM plus, hem ısıtma, hem soğutma hem de sıcak su kullanımını tek bir cihazda sunuyor. 4,5,8,12 ve 15 kW olarak beş farklı kapasiteye sahip olan ürün, 75 °C su sıcaklığına ulaşabilme özelliği ile evlerde var olan sistemlerin yenilenmesine gerek kalmadan cihaz kurulumu yapılmasını da mümkün kılıyor. aroTHERM'de dış ünitenin ses seviyesi üç metre mesafede 28 dB olarak hesaplanıyor. Bu ses seviyesi fısıltı düzeyinde bir ses seviyesine tekabül eder. Bu sayede dış ortamda da dahi sessizliğin konforu yaşanır.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Vaillant'tan enerji tasarruflu yeni nesil kombiler!
  • 06.11.2021 16:39

Vaillant'tan enerji tasarruflu yeni nesil kombiler!

Vaillant, “Yarın için bugünden Vaillant” konsepti ile hazırlanan 3 reklam filmin ...

Vaillant aroTHERM plus, İngiltere'den ödülle döndü!
  • 12.06.2021 09:18

Vaillant aroTHERM plus, İngiltere'den ödülle döndü!

Vaillant’ın 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM plus’a “En İyi Isı Pompası ...

Vaillant’tan 700 kat daha çevreci ısı pompası: aroTHERM Plus
  • 27.05.2021 16:59

Vaillant’tan 700 kat daha çevreci ısı pompası: aroTHERM Plus

Vaillant, kombinin yanı sıra ısı pompalarında da çevreci ve akıllı sistemler sun ...

Vaillant'tan “Yeni Showroom Projesi”
  • 01.04.2021 17:34

Vaillant'tan “Yeni Showroom Projesi”

Vaillant, “Yeni Showroom Projesi” ile müşteri deneyimini ileriye taşımaya devam ...

Vaillant “Kafa Rahatlatan Sohbetler”de kadınlara sesleniyor
  • 08.03.2021 17:23

Vaillant “Kafa Rahatlatan Sohbetler”de kadınlara sesleniyor

Vaillant “Kafa Rahatlatan Sohbetler”in 8 Mart özel yayınında kadınlara ses veriy ...

Vaillant Group teknik eğitim faaliyetlerini sürdürüyor
  • 18.02.2021 17:05

Vaillant Group teknik eğitim faaliyetlerini sürdürüyor

Vaillant Group Türkiye teknik eğitim faaliyetleri pandemi koşullarına uygun bir ...