maritbet girişmaritbet
Nano bor teknolojili petekler 18 dakikada odayı ısıtıyor

Nano bor teknolojili petekler 18 dakikada odayı ısıtıyor

Enover Enerji’nin Mühendisleri, üretim maliyetlerinde %66’ya varan oranda tasarrufun elde edilmesini de sağlıyor.

Standart peteklerde yıllardır tüm dünyanın başarmak istediğini Türk mühendisler hayata geçirdi. Uzun yıllardır 31 kg ağırlığından 1 gram dahi kaybedemeyen ve yüksek faturalara neden olan eski tip petekleri 11 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda 13,8 kg'ye düşürdüklerini belirten Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, ısıtma sistemlerindeki büyük keşifleri EHP teknolojisinin sektörde büyük ses getirdiğini aktarıyor.

Birçok uluslararası şirketin ve mühendislerin yıllardır başarmak için mücadele verdiği petek teknolojisinde imzayı Türkler attı. 11 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucunda ısıtma sistemlerinde kullanılan peteklerin ağırlığı 13,8 kg'ye düşüren Enover Enerji'nin Mühendisleri, üretim maliyetlerinde %66'ya varan oranda tasarrufun elde edilmesini de sağlıyor.  Geliştirdikleri ısı transfer sistemi EHP'nin oyun değiştirici bir teknoloji olduğuna dikkat çeken Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, ısınmak için konutların ve iş merkezlerinin demirbaşı peteklerin üretiminde önemli bir atağa çıkıldığını belirtiyor.


11 yıllık çalışma başarıyı getirdi

Enerjide tasarruf için maliyet etkin projelerin hayata geçirilmesi tüm mühendislerin yoğun çabalarıyla gerçekleşiyor. Tasarruflu ve verimli ısınma konusunda da konutlarda, ofislerde, fabrikalarda ya da yenilenebilir enerji alanlarında bu çabaların ardı arkası kesilmiyor. Bu alanda 11 yıllık Ar-Ge çalışması ile dünyada ilk ve tek, bilinen en hızlı, en verimli, en maliyet etkin ve en basit ısı transfer sistemi EHP teknolojisini geliştiren Enover Enerji'nin Türk mühendisleri, enerji ve teknolojinin birlikteliğine imza attıkları ürünleri ile enerji devrimine imza attı. 31 kilogramın altına inerek üreticilerine büyük tasarruf sağlamak isteyen birçok mühendisin başaramadığını 13,8 kg ağırlıkta EHP'li petekler üreterek hayata geçirdiklerini aktaran Dr. Malik Çağlar, peteklerin üretiminde %66'ya varan oranda ekonomik tasarruf ile global arenada önemli bir konuma geldiklerini belirtiyor.


Nano Bor Teknolojili Petekler 0,13 litre su harcıyor, 18 dakikada odayı ısıtıyor

Standart peteklerin ağırlığı 30 kilogramdan fazlayken, ısınması için harcadığı su miktarı da 6 litre oluyor. Altı litre su yerine aynı ısıtma işlemini EHP'li radyatörlerle 0,13 litre su harcayarak gerçekleştirdiklerini aktaran Dr. Malik Çağlar, EHP teknolojisi sayesinde peteklerde yıllık bakım, onarım gerekmediğini, kullanılan su miktarının büyük oranda azaldığını, panel radyatörün tamamen ısınıp homojen hale gelme süresinin de iki dakikaya düştüğünün altını çiziyor. Özellikle gerçek yaşam konforu için gerekli oda sıcaklığı olan 21 derece için zaman ve para sorununa da çözüm getirdiklerini belirten  Çağlar, çeşitli geometrik şekillerde çalışabilen ve üç fazlı tek ısı transfer sistemi olan EHP teknolojisi ile daha hızlı, daha verimli ve ekonomik ısınmayı mümkün olduğunu, standart peteklerin 45 dakika gibi uzun bir sürede eriştiği 21 derecelik oda sıcaklığına EHP'li peteklerle sadece 18 ile 22 dakika arasında ulaştığına dikkat çekiyor.

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

EHP teknolojisi fosil yakıt israfını %53 azaltıyor
  • 21.06.2021 09:24

EHP teknolojisi fosil yakıt israfını %53 azaltıyor

EHP teknolojisi ile atık ısıyı geri kazanarak fosil yakıt israfını yüzde 53 oran ...

EHP ile petekler yarım çay bardağı suyla ısınıyor
  • 07.06.2021 10:15

EHP ile petekler yarım çay bardağı suyla ısınıyor

EHP teknolojili petekler yarım çay bardağı su harcayarak bir odayı 12 dakikada ı ...

EHP'li soğuk kiriş sistemiyle %40 tasarruf!
  • 14.05.2021 09:00

EHP'li soğuk kiriş sistemiyle %40 tasarruf!

EHP'li soğuk kiriş sistemleri yüzde 40,5'e varan oranda enerji tasarrufu sağlıyo ...

Evler artık atık ısı ile ısınacak!
  • 19.04.2021 10:05

Evler artık atık ısı ile ısınacak!

Enover Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, 35 derecede kombileri ...

Enover Enerji, bina ısıtan teknolojiyle 1 milyar dolar hedefliyor
  • 12.04.2021 17:18

Enover Enerji, bina ısıtan teknolojiyle 1 milyar dolar hedefliyor

Geleceğe sahip çıkmanın iklimsel formülü olan Yeşil Mutabakat’a göre AB, karbon ...

EHP teknolojisi odaları 18 dakikada ısıtıyor
  • 10.03.2021 09:57

EHP teknolojisi odaları 18 dakikada ısıtıyor

Evlerden fabrikalara, yollardan seracılığa kadar birçok alanda ısıtma ve soğutma ...