maritbet girişmaritbet
LG OLED televizyonlarla stadyumlar evlere taşınıyor!

LG OLED televizyonlarla stadyumlar evlere taşınıyor!

Evinize stadyum deneyimini getiren LG OLED TV’ler, kendi parlaklıklarını kontrol edebilen milyonlarca OLED pikselinin oluşturduğu kusursuz siyah ve kusursuz renklerle benzersiz bir TV deneyimi sunuyor.

Sporseverler ikiye ayrılıyor, kendileri spor yapanlar ve dünyanın en iyi sporcuları liderlik için mücadele ederken koltuklarından keyifle onları izleyenler… Evlerinin salonlarına kurulup, en sevdikleri oyuncuları ya da takımları konforlu bir şekilde izlemekten zevk alan “oturma odası sporcuları” için, 2022'de evde spor izleme deneyimini bir sonraki seviyeye taşımayı sağlayacak ipuçlarını bir araya getirdik. 

Üstün Görüntü Kalitesi

İyi bir TV, kendinizi maçtaymış gibi hissetmenizi, spor dünyasının en büyük isimleriyle yüz yüze gelmenizi veya bilet alabilecek kadar şanslı tüm taraftarların olduğu tribünlerdeki atmosferi hissetmenizi sağlar. 

Özellikle G1 serisindeki yeni OLED evo teknolojisi, olağanüstü netlik, ayrıntı ve gerçekçilik ile daha canlı ve etkileyici görüntüler için daha iyi parlaklık sağlayan, OLED TV teknolojisinin evrimindeki bir sonraki adımı simgeliyor. 

Sporseverler LG OLED TV’nin Maç Bildirimi özelliği ile TV’de favori liglerini ve takımlarını kolaylıkla takip edebiliyorlar. Bu özellik, kullanıcıların en sevdiği kulüpler ve ligler hakkında bilgi vermenin yanı sıra, maç başlamak üzereyken bildirim gönderiyor, oyun sırasında puanlama güncellemeleri sağlıyor ve oyun biter bitmez sonucu bildiriyor.

LG OLED TV serisindeki Motion Pro özelliği ise spor karşılaşmalarında bulanıklık ve titreşim olmadan en üstün izleme deneyimini sunuyor. Ayrıca LG OLED TV'ler, Bluetooth Surround uyumluluğu ile stadyumda olma hissini yeniden oluşturmak amacıyla, sahadaki her sesi aslına sadık kalarak yeniden sağlayan güçlü, nüanslı ses için birden fazla Bluetooth hoparlöre kablosuz olarak bağlanabiliyor. Serideki her model TV'yi bir ses sistemine bağlama işlemini basitleştirirken aynı zamanda sesi optimize eden gelişmiş ses dönüş kanalı (eARC) ve gecikmesiz izleme sağlayan otomatik düşük gecikme modu (ALLM) da destekleniyor. 

Mükemmel İzleme Açısı 

Üstün görüntü kalitesine sahip bir TV ve yanında atıştırmalıklar hazır olduğunda, muhteşem bir spor izleme deneyimi için gereken tek bir şey daha var: izlemek için mükemmel açıyı bulmak. LG OLED TV’ler geniş izleme açısı sayesinde yan açılarda bile renk bozulması olmadan doğru ve net renkler sunuyor. 

Spor karşılaşmalar izlenirken genellikle uzun süre aynı yerde kalındığı için, hangi pozisyonun en rahat olduğunu bulmak çok önemli bir hale geliyor. Bazılarına göre, koltukta bir biblo gibi oturmak ve totem yaparak takımını desteklemek TV izlemenin en iyi yolu. Kanepede bu şekilde dik oturmayı tercih edenler için, bel oyuğuna yerleştirilen bir yastık, son düdük çalana kadar rahat kalmanın iyi bir yolu olabilir. Kanepede tamamen yatay olmak istiyorsanız, baktığınız şeyi 90 derece döndüren, böylece başınızı kaldırmanıza gerek kalmadan TV izlemeyi mümkün hale getiren “tembel” veya “yatay” gözlüklere yatırım yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey oyun devam ederken uyuya kalmamak!

Bir skoru veya önemli bir galibiyeti kutlamak için yukarı zıplarken sık sık içeceğini döken heyecanlı kişilere ise, kanepe bardak altlıklarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Bir araba bardaklığı gibi, ancak koltuğun kolu için tasarlanan bu bardak altlıkları, giysilerin ve kanepenin lekelerden korunmasına yardımcı olabilir.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

LG, Signature Oled M modeli televizyonları satışa sunuyor
  • 06.01.2023 17:35

LG, Signature Oled M modeli televizyonları satışa sunuyor

Devrim niteliğindeki yeni M3 modeli, üstün görüntü ve ses kalitesinin yanı sıra ...

LG, Kentpark AVM’de yeni nesil OLED TV’lerini sergiliyor
  • 23.09.2022 16:33

LG, Kentpark AVM’de yeni nesil OLED TV’lerini sergiliyor

LG Türkiye, 23-25 Eylül'de Ankara Kentpark AVM’de kurulacak OLED Pop-Up Store’da ...

LG OLED televizyonlarla stadyumlar evlere taşınıyor!
  • 03.05.2022 23:34

LG OLED televizyonlarla stadyumlar evlere taşınıyor!

Evinize stadyum deneyimini getiren LG OLED TV’ler, kendi parlaklıklarını kontrol ...

LG’nin kıvrılabilir Oled TV’si Türkiye’de ön satışa sunuldu
  • 12.04.2022 16:47

LG’nin kıvrılabilir Oled TV’si Türkiye’de ön satışa sunuldu

Televizyon teknolojilerindeki en yenilikçi gelişme olarak kabul edilen türünün t ...

LG, yenilikçi ürünleri ile 24 ödül aldı!
  • 24.11.2021 15:55

LG, yenilikçi ürünleri ile 24 ödül aldı!

LG, OLED TV’lerden beyaz eşyalara, B2B ürünlerine kadar inovasyona katkı sağlaya ...

LG OLED TV alana Opet’ten 5 bin TL’lik yakıt puan hediye!
  • 09.11.2021 17:25

LG OLED TV alana Opet’ten 5 bin TL’lik yakıt puan hediye!

48 inç’ten 86 inç’e kadar farklı ekran boyutlarında C1 serisi LG OLED TV alanlar ...