Küçük banyo dekorasyonu nasıl olmalı, trendler neler?

Küçük banyo dekorasyonu nasıl olmalı, trendler neler?

Kale Banyo, kullanıcı dostu yeni serileri ile de küçük banyoları daha kullanışlı hale getirmeye devam ediyor.

Fonksiyonelliği ve sık görünümü bir arada sunan tasarımlarıyla, alışılmış banyo tasarımına farklı ve modern bir bakış açısı kazandıran Kale Banyo, kullanıcı dostu yeni serileri ile de küçük banyoları daha kullanışlı hale getirmeye devam ediyor. Modern yaşamın minimalist beklentisine aynı adı taşıyan yeni serisi “Minimalist” banyo mobilyası ile yanıt veren Kale Banyo, dekorasyon önerileriyle de tüketicilere hayatı kolaylaştıran akıllı çözümler sunuyor.

Modern şıklık kavramının temelinde sadelik oldukça geniş bir yer kaplar. Sadeliğin o çabasız şıklığı bize istediğimiz hissiyatı gayet iyi bir şekilde verir. Sade şıklığın en çok yakıştığı yerlerden biri de banyolar ve mutfaklardır. Kale Banyo da sadeliği ve şıklığı, küçük hacimli banyolarla buluşturduğu Minimalist serisi ile, banyolarda modern yaşam tarzına uygun bir ambiyans yaratıyor. 

Büyük metropollerin en önemli sorunlarından biri olan küçük metrekareli evlerin yanı sıra ; taşınabilir evler, karavanlar gibi pandemi ile hayatımıza giren yeni yaşam alışkanlıklarını desteklemek için küçük banyolar için geliştirilen çözümler daha da önem kazanmış durumda. Kale Banyo da bu talebi küçük banyolar için tasarladığı yeni mobilya serileriyle destekliyor ve tüketicilerin beklentilerine uygun çözümler sunuyor. 

Küçük hacimli alanlarda kendine kolayca yer edinebilen Minimalist, özellikle küçük ve dar banyolar için geniş ve ferah çözümler sunuyor. 

Düz çizgilerin kusursuzluğundan hoşlananlar için son derece etkileyici bir tasarıma sahip olan Minimalist banyo mobilyası; beyaz, hardal, mavi, lacivert ve yeşil renk seçenekleriyle banyoları eğlenceli mekanlar haline getirirken, estetik ve uyum kavramlarını yeniden tanımlıyor. 

İhtiyaç ile uyumlu dolabın sağ ya da sol tarafta yer alabilen tuvalet kağıtlığının ve havluluk modülünün sağladığı işlevselliğiyle, modern tasarımıyla ve enerjik renkleriyle Minimalist banyo mobilyasını, hem küçük banyolarda hem de çocuk banyolarında tercih edebilir, durabad kaplamasının sağladığı şu ve nemden etkilenmeyen yapısı sayesinde ise ayrıca yazlıklarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Kale Tasarım Ekibinden Minimalist banyolar için konforu arttıran tavsiyeler

Küçük metrekareli bir banyonuz varsa doğru planlamayla, kendinize küçük ama kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. Şayet küçük bir banyoya sahipseniz, Kale Tasarım Ekibi'nin hayatınızı kolaylaştıran sık ve fonksiyonel çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

“Koleksiyonlarda artık kullanıcıların daha özgür ve esnek olacağı modellerin öne çıktığını görüyoruz. Her dönemde önemli olan depolama çözümleri ise mekana ve alanın hacmine bağlı olarak bu yıl da önemini koruyacak. Fonksiyonları arttırılmış ve bütünsel tasarım diline sahip anlayışla geliştirilen banyo dolapları, mobilyalar ile uyumlu seramikler, armatürler ve kullanılan daha birçok malzemede renk, tasarım, uyum ve fonksiyonellik önem kazanmaya başladı.”

Modüler mobilya seçimi size özgürlük tanıyacaktır

Banyoda raf organizasyonu, dekorasyonu en çok etkileyen konulardan biridir. Çünkü doğru saklama ve depolama çözümleriyle işlevsellik kazandırılmış bir banyo, hem stilinizi ön plana çıkarır hem de size konforlu bir yaşam alanı sunar.

Tüm köşeleri verimli bir şekilde kullanabilmek için boy dolaplarından faydalanabilirsiniz. Geniş olmayan banyolar için banyo köşesindeki bir dolap; havlular, çamaşırlar ve kişisel bakım ürünleriniz için gerekli alanı sunabilir. İhtiyacınız olan her şeyin banyonuzda olması evin diğer alanlarında da düzeni sağlamanız için kolaylık sağlayabilir.

Dikey depolama çözümleri hem banyonuzu daha büyük gösterir, hem de kullanılmayan alanları değerlendirmenize yardımcı olur. Boy dolapları veya dikey raflarla az kullandığınız eşyaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Vitrifiye ve mobilya setinin boyutları iyi hesaplanmalı ve tercih edilen banyo serisinin, hareket edecek alanın olmadığı banyolarda pratik kullanım seçenekleri sunmasına dikkat edilmelidir.Özellikle lavabosuyla tasarlanan dolaplar tercih edilmeli ve çekmeceler ekstra saklama alanına sahip olmalıdır.

En önemli unsurlarlardan biri ‘Aydınlatma'

Yeterli ışık almayan küçük banyolarda aydınlatma çok önemli bir unsurdur. Endirekt aydınlatmalar kullanarak, ayna çevresindeki aydınlatmalarla banyoya derinlik katabilir, bu sayede daha geniş ve ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Ferahlık için: Açık renkler

Gün ışığından faydalanmayan bir banyonuz varsa toz pembe, bej gibi açık renkleri kullanmanız, mekanı olduğundan daha ferah ve aydınlık gösterecektir. Dar alanlara sahip banyolarda zemin-duvar karosu, doğal tonlarda ahşap görünümlü seramikler ve banyo mobilyası seçimlerinde açık renk tonları tercih edilmeli çünkü açık renkler, ortamı daha ferah, köyü renk tonları ise daha küçük hissettirir. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı
  • 05.06.2023 13:43

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına getirilen Mehmet Özhaseki, ba ...

Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan köy evlerinin görüntülerini paylaştı
  • 23.05.2023 16:33

Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan köy evlerinin görüntülerini paylaştı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep'in Nurdağı ...

Bakan Kurum'dan, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi paylaşımı
  • 11.05.2023 11:53

Bakan Kurum'dan, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi paylaşımı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabınd ...

Bakan Kurum: ''İstanbul'da, 5 yıl içerisinde riskli bina kalmayacak''
  • 09.05.2023 11:32

Bakan Kurum: ''İstanbul'da, 5 yıl içerisinde riskli bina kalmayacak''

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Belediyesi Me ...

Depremzede çocuklar için sahaya çıktılar
  • 04.05.2023 11:22

Depremzede çocuklar için sahaya çıktılar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Süper Lig'in yıldız f ...

Kentsel dönüşüm yarısı bizden kampanyası son durum!
  • 27.04.2023 15:08

Kentsel dönüşüm yarısı bizden kampanyası son durum!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Yarısı Bizden" kampa ...